Asset GLI, Yurtdışı Büyüme ve Teknoloji Odaklı Yeni Döneme Hazırlanıyor

Asset GLI, Yurtdışı Büyüme ve Teknoloji Odaklı Yeni Döneme Hazırlanıyor

Gümrük sektöründe 21. yılında işlem sayısı itibari ile ilk 5’e girmeyi başaran ve Lojistik sektöründe yatırımlarını yurtdışında da sürdüren Asset GLI, stratejik projeleri artmasıyla birlikte İcra Kurulunda yeni yapılanmalara gitmiştir.

ASSET GLI YURTDIŞI BÜYÜME PLANLARINA İLİŞKİN ETKİN KARARLAR ALDI

Kurulduğu günden bu yana teknoloji alanında yaptığı atılımlar ile sektöründe öncü olan firma, yeni dönemde de gerek yurtiçi gerekse yurtdışı yatırım planlarında yine teknolojiyi ön planda tutmaya ve bu alanda marka olma yolunda hızla ilerlemektedir.
 
Şirket hızla büyümeye devam ederken Yurtdışı Yatırımlar bölümü oluşturmuş olup bu göreve İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev almakta olan Sn. Avşar Dada’yı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Yurtdışı Yatırımlardan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atamıştır. Avşar Dada aynı zamanda İcra Kurulu Üyesi olarak Türkiye’deki görevine devam etmektedir.
 
Bu kapsamda İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) görevini, şirketin kurucularından Uğur Tekin tarafından tekrardan yürütülecektir.

ugur-tekin2.jpeg

İCRA KURULUNA KATILAN YENİ ÜYELER

Firma bünyesinde uzun yıllardır görev almakta olan Finans Müdürü Sn. Nilüfer Dikel, Genel Müdür Yardımcısı Sn. Mesut Temel, Ticaret Direktörü/Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Can Kırcan, Yazılım ve İş Çözümleri Müdürü Sn. Muaz Gültekin’in ve Sn. Alparslan Çağlayan İcra Kurulu Üyesi olarak atanmasına karar verilmiştir.
 
Global İhaleler ve stratejik müşterilerden sorumlu yönetici olarak Sn. Perihan Moorcroft’un atanmasına karar verilmiştir.

Organizasyonun daha verimli ve etkin olması adına Genel Sekreterlik birimi kurulmuş, bu pozisyona da Sn. Selin İnan’ın atanmasına karar verilmiştir.

icra-kurulu.jpeg

E-Ticaret Lojistiğinde Almanya ve ABD ‘de Önemli Yatırımlar: 

Asset Worldwide Express markasıyla havayolu ve karayolu BGB (Basitleştirilmiş Gümrük Beyan) yetkisi ve IATA lisansına sahip olan şirket, Yenibosna ve Tuzla depo ve operasyon merkezleri dışında Almanya’da da gümrük müşavirliği lisanslarını alarak bu çözümleri de sunmaya başladı.  

2021 yılında Almanya Köln’de ofis ve deposunu açarak ilk yurtdışı yatırımına başlayan şirket, yurtdışı yatırımlarını arttırmaya karar verdi. Güçlü gümrük müşavirliği ekibi ve aynı zamanda AR-GE Merkezinde faaliyetlerini devam eden Asset Optimus çözümleriyle Almanya’da da fark yaratmaya devam ediyor.

Benzer bir depo ve ofis yatırımını ABD de gerçekleştirme kararı alan şirket, Asset Worldwide Express markasıyla e-ticaret lojistiğinde global oyuncu olmak istiyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.