FIATA Onur Üyesi Kosta Sandalcı

FIATA Onur Üyesi Kosta Sandalcı

Türk Lojistik sektörü adına bugüne kadar FIATA’da yürüttüğü çalışmalar nedeniyle UTİKAD Eski Başkanı Kosta Sandalcı’ya“FIATA Onur Üyeliği” unvanı layık görüldü.

Dünya genelinde 40 binin üzerinde lojistik firmasını temsil eden FIATA (Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu), lojistik dünyasına dikkate değer katkılar yapan üst düzey yöneticilere verdiği “Onur Belgesi”ni ilk kez bir Türk’e verdi.

   25 yıldır FIATA’nın dünya genelindeki toplantılarına aralıksız katılarak, Türk Lojistik Sektörünü ve UTİKAD’ı temsil eden, 10 yıldır da FIATA Karayolu Çalışma Grubu Başkanlığı görevini yürüten UTİKAD Eski Başkanı Kosta Sandalcı, FIATA Onur Üyeliği’ne layık görüldü.

   Bu yıl Tayvan’ın başkenti Taipei’de gerçekleşen FIATA Dünya Kongresi’nde FIATA Onur Üyeliği’ne getirilen Sandalcı, “Bu denli prestijli bir unvana layık görülmenin gurur ve heyecanını bir arada yaşıyorum. Daha çok FIATA başkanlarına verilen bu üyeliğe layık görülmem aynı zamanda sektörümüz ve ülkemiz için de büyük bir başarıdır.” dedi.

   Kosta Sandalcı, 1990 yılından bu yana FIATA Kongrelerine katıldığını, daha önce tek başına gittiği bu toplantılarda artık Türk katılımcı sayısının artmaya başlamasından ise büyük bir memnuniyet duyduğu söyledi.

   Delege olarak başladığı 25 yıllık bu süreçte Karayolu Çalışma Grubu Başkanlığı ve FIATA Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevleri üstlenen Sandalcı, FIATA içinde Türkiye’yi güçlü bir yere taşımak için özveri ile yaptıkları bu çalışmaların daha ileriye taşınacağından şüphesi olmadığını ifade etti.

   UTİKAD’ın bu konuda göstermiş olduğu çalışmaların önemine dikkat çeken Sandalcı, 2002 ve 2014 yılında UTİKAD’ın ev sahipliği yaptığı FIATA Dünya Kongreleri ile Türk lojistik sektörünün prestijinin arttığını belirtti.

   UTİKAD Başkanı Turgut Erkeskin de Kosta Sandalcı’yı tebrik ederek, FIATA’da UTİKAD adının yerleşmesine ve her iki İstanbul kongresine ev sahipliği yapmasına yönelik çalışmalara büyük katkıları nedeniyle de teşekkür etti.

utikad-logo.jpg

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.