Habur Sınır Kapısını İnceleme Ziyareti

Habur Sınır Kapısını İnceleme Ziyareti

Habur sınır kapısı inceleme ziyaretinde Şırnak Valisi Osman Bilgin’e sektörün talepleri aktarıldı.

17 Haziran 2022 tarihinde Habur Sınır Kapısı’nda yaşanan sorunların çözülmesi amacıyla yerinde incelemelerde bulunan Şırnak Valisi Sayın Osman Bilgin’in başkanlığında, sektör paydaşları ile gerçekleştirilen istişare toplantısına UND adına Yüksek İstişare Konseyi Üyesi Süleyman Çağlı, Habur Temsilcisi Halis Ürük ve Şırnak Bölge Temsilcisi Hamza Sezgin katılım sağladı.

habur-sinir-kapisi-inceleme-ziyaretinde-sirnak-valisi-osman-bilgin-e-sektorun-talepleri-aktarildi-8.jpeg

Silopi Kaymakamı Sayın Kazım Kuruca, Habur Bölge Müdürü Sayın Alp Giray, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Osman Geliş, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Celal Kadooğlu ve Başkan Yardımcısı Sayın Mesut Acar ile birlikte çok sayıda kuruluşun temsilcisinin katıldığı toplantıda ihracat yükünü taşıyan tüm araçlara ÖTV'siz akaryakıt tahsisi, X-Ray cihazlarından kaynaklanan beklemeler ve yeni bir X-ray cihazı ihtiyacı, personel yetersizliğinden kaynaklanan beklemeler, yeni sınır kapısı talebi gibi sektör gündemleri, çözüm önerileriyle birlikte paylaşıldı.

habur-sinir-kapisi-inceleme-ziyaretinde-sirnak-valisi-osman-bilgin-e-sektorun-talepleri-aktarildi.jpeg

Ayrıca TIR sahasına giriş yapan tırlardan alınan gereksiz ücretlerin de gözden geçirilmesi konusunda mutabakat sağlanmış olup; halen sahaya giren tırlardan alınan spora destek bağışının kaldırılması sağlanmıştır.

Göreve yeni atanan Şırnak Valimizi yeni görevinden dolayı tebrik eder; sektörümüzün sorunlarına gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkürlerimizi sunarız.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.