Hizmet ihracatçıları UND’de bir araya geldi

Hizmet ihracatçıları UND’de bir araya geldi

Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Yönetim Kurulu, Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri Sektör Komitesi’nin organizasyonunda UND’nin ev sahipliğinde kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda öncelikli olarak Lojistik hizmet ihracatı konuları görüşülmekle birlikte genel olarak hizmet ihracatçısı konumunda olan sektörlerin genel değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıda söz alan HİB Başkanı Vekili Ahmet Akbalık, turizm ve lojistik başta olmak üzere hizmet ihracatının cari denge açısından çok önemli olduğunu özellikle UTİKAD ve UND’nin işbirliğinin tüm sektörelere örnek olması gerektiğini belirtti.

Akbalık, lojistik hizmet ihracatcıları birliğinin müstakilen bir Birlik olması gerektiğini aktararak “Bu yolla Türkiye’deki lojisitk hizmet ihracatının ekonomiye katkısın daha büyük olacaktır. Şuana kadar yapılanlar ortadadır daha büyük başarılar elde edilebilmesi için Lojistik Hizmet ihracat Birliği müstakilen kurulmalıdır” dedi. Aynı şekilde turizm, sağlık, eğitim, yazılım ve bilişim sektörleri dahil olmak üzere bu 5 sektörün müstakilen sektörel ihracat birliğinin kurulması gerektiğini vurguladı.

Ayrıca toplantıda söz alan Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri Sektör Komitesi Başkanı Şahap Çak, mal ihracatının taşınmasında çok önemli bir fonksiyonu ifa eden lojistik hizmet ihracatcılarının bir birlik olarak tek başına temsil edilmesinin yararlı olacağını belirterek ülke ekonomisine katkılarımız bu yolla daha büyük boyutlara taşınacaktır dedi.

Hizmet İhracatçıları Birliği Eğitim, Sağlık, Turizm, Yazılım ve Bilişim komitelerinden temsilcileri, Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri Sektör Komitesi üyeleri toplantıda hazır bulundu. Kahvaltıya ayrıca UTİKAD Başkanı Ayşem Ulusoy, UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fatih Şener, Murat Bayraka, Cihan Sünel ve Ahmet Yayman katılım gösterdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.