İsrail'den Ürdün’e Gerçekleştirilen İhracatta Sorun Yaşayan Firmalara Önemli Duyuru

İsrail'den Ürdün’e Gerçekleştirilen İhracatta Sorun Yaşayan Firmalara Önemli Duyuru

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) tarafından Haziran ayından bu yana yürütülen resmi girişimler neticesinde, Tel Aviv Büyükelçiliğimiz tarafından ülkemizden gelen Ro-Ro seferlerinin İsrail'deki temsilciliğini yürüten firma ile temasa geçilmiştir.

Firmaya, şoförlerimizin vize sorununun çözümü için eşgüdümlü ortak çaba teklif edilmiştir.

Firma temsilcilerinin girişimleriyle İsrail'e Ro-Ro taşımacılığı yapan nakliye firmalarımızdan şoför listesi talep edilmiş ve listedeki şoförler için çok girişli vize başvurusu bir vize şirketi üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Büyükelçiliğimize konu hakkında ulaşan son bilgiye göre, Büyükelçiliğimize ahiren iletilen listedeki şoförlerimizin vize başvurularının olumlu karşılandığı yönündedir.

Başvurusu işleme alınmayan şoförlerimizin listesi, başvuru tarihleri, pasaport bilgileri ve başvuru evrakı örneklerinin Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ([email protected]) ile paylaşılması halinde, İsrail makamları nezdinde tekrar girişim yapılabilecektir.

Ülkemizden İsrail’e RO-RO seferlerinde çalışan şoförlerimize viza ita edilmesi hususuna genel bir çözüm bulunması yönünde, İsrail makamları nezdinde Tel Aviv Büyükelçiliğimizin temasları da sürmektedir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.