logitrans’a ilgi ve katılım artarak sürüyor

logitrans’a ilgi ve katılım artarak sürüyor

Son olarak İtalya, Fransa, Litvanya, İran’dan gelen katılımcıların yanında DVS ve TIRSAN da logitrans Fuarı’ndaki yerini aldı.

“Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı”, 10-12 Kasım günlerinde kapılarını açmaya hazırlanıyor. “Son olarak İtalya’dan Francesco Parisi S.p.A., Fransa’dan Modalis SAS, Litvanya’dan Logibaltika, Azerbaycan’dan Heritus Group, İran’dan Schnell Int. Trans. Company’nin yanı sıra Türkiye’den de DSV ve TIRSAN’ın güçlü bir şekilde katılmasıyla fuarımızın etki alanı daha da arttı,” diyen EKO MMI Fuarcılık İdari Direktörü İlker Altun, “tüm dünyada fuarlar açılmaya başladı. Özellikle sektörel ticaret fuarlarına büyük bir ilgi olduğu gözlerden kaçmıyor,” diyerek şöyle devam etti:

“Bir yıl ara verdikten sonra başlayan fuarların ticaretin gelişimi ve gerçekleşmesindeki önemini bilenler adeta fuarlara koştular. Son günlerde art arda açılan fuarlara hem katılımcı hem de ziyaretçi ilgisinin yoğun olduğu gözleniyor. Bazı ülkelerin uyguladığı seyahat kısıtlamaları ve bir kısım ülkelerde aşılamanın yeterli düzeye gelmemesi de fuarların önünü kesmedi.”

eko-mmi-fuarcilik-idari-direktoru-ilker-altun.jpg

Türkiye’nin ulusal lojistik altyapı yatırımları kadar özel sektör şirketlerinin gelişmişlik düzeyinin ve hizmet çeşitliliği ve kalitesinin tüm dünyanın ilgisini çektiğini belirten İlker Altun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye son 15 yılda en büyük kamusal yatırımı lojistik alt yapısına yaptı. Ancak özel sektör de boş durmadı. Filo, depo garaj vb tesis yatırımları kadar insan kaynaklarına, özellikle de pandemi döneminde dijital altyapısına yatırım yaptı. Bu dönemde okullar açıldı, iletişim olanaklarındaki gelişmeye paralel olarak sektörel bilgi paylaşımı, görgü ve deneyim oldukça iyi düzeylere çıktı. Dünya lojistik ağlarına dahil olanlar, kendi ağlarını kuranlar kadar yerel ve niş alanlarda hizmet veren lojistikçiler de büyük bir gelişim içinde. İşte Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı, Türkiye’nin bu sıçramayı yapan şirketlerinin dünya pazarına sunulduğu bir ortam yaratıyor. 10-12 Kasım 2021, yani yılın 45. Haftası, Türkiye’nin lojistik haftası olarak kutlanacaktır. Bu kutlamanın dışında kalmamak gerekiyor.”

logitrans-gorsel-02.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.