Lojistik Merkezlerle Uzak Ülkelere İhracat

Lojistik Merkezlerle Uzak Ülkelere İhracat

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Küresel ekonominin yaklaşık üçte ikisini oluşturan 18 uzak ülkeye ihracatımızı artırmak amacıyla ‘Uzak Ülkelere İhracatın Artırılması Stratejisi’ni hayata geçiriyoruz” dedi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye’nin ihracatta önemli bir değişimin ve dönüşümün eşiğinde olduğunu belirterek, “Uzun zamandır aşamadığımız bir seviyeyi çok şükür bu yıl aştık. Türkiye ekonomisi, 2022 yılında ve devamında da ihracatla büyümeye devam edecek” dedi.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Müşterek Konsey Toplantısı’na katılan Bakan Muş, Bakanlık olarak, ticari hayata ilişkin tüm süreçlerde iş dünyasıyla istişareye büyük önem verdiklerini ve bu istişareler esnasında gelen talepleri hızla değerlendirip sonuçlandırmaya çalıştıklarını söyledi.

tobb-sekib-avdagic11.jpg
 
Türkiye ekonomisinin 2021 yılında yüksek büyüme oranları yakalamayı başardığını hatırlatan Muş, “Büyümenin yüzde 92’si net ihracatımızdan kaynaklanmış ve 2021 yılında ekonomik büyümemizde imalat sanayi ve ihracatın payının ağırlık kazanmasıyla küresel ihracattaki payımız artmıştır” diye konuştu.

18 UZAK ÜLKE İÇİN STRATEJİ

Bakanlık olarak ihracatçılara destek olmak amacıyla yeni vizyon ve stratejiler ortaya koyduklarını vurgulayan Muş, şöyle devam etti: “Küresel ekonominin yaklaşık üçte ikisini oluşturan 18 uzak ülkeye ihracatımızı artırmak amacıyla ‘Uzak Ülkelere İhracatın Artırılması Stratejisi’ni hayata geçiriyoruz. Ayrıca gerek bu stratejimizi gerekse e-ihracat alanında devam eden diğer çalışmalarımızı destekleyecek olan Yurt Dışı Lojistik Merkezleri Projemizde de sona yaklaşmış bulunuyoruz.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum