Omsan Logistics’e ‘Yeşil Lojistik Belgesi’

Omsan Logistics’e ‘Yeşil Lojistik Belgesi’

Omsan Logistics, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü’nce yük taşımacılığının desteklenmesi amacı ile hazırlanan ‘Kombine Taşımacılık Yönetmeliği’ kapsamında ‘Yeşil Lojistik Belgesi’ almaya hak kazandı.

Çevreci, entegre, dijital ve sürdürülebilir hizmetleriyle müşteri memnuniyetini odağında tutan Omsan Logistics, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün verdiği ‘Yeşil Lojistik Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk lojistik firmaları arasında yer aldı. OYAK Grup Şirketlerinden Omsan Logistics, dengeli, bütünleşik, çevreyle dost ve sürdürülebilir yük taşımacılığının desteklenmesi amacıyla hazırlanan ‘Kombine Taşımacılık Yönetmeliği’nde yer alan kriterleri karşılamasının ardından ‘Yeşil Lojistik Belgesi’nin sahibi oldu.

Tüm uygulama ve hizmetler çevreyle uyumlu

Omsan Logistics’in genel merkez binası, Pelitli, Anadolu ve Tuzla depolarıyla Bursa bakım sahası Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı onaylı ‘Sıfır Atık Sertifikası’na sahip. Ayrıca genel merkez, Tuzla deposu ve Bursa park sahalarında ‘ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ de bulunuyor.

Omsan Logistics’in depo ve ev taşımacılığında kullanmak için satın aldığı ambalajların yarısından fazlası yeşil ambalaj çalışmaları kapsamında, FSC (Orman Yönetim Sistemi) belgesine sahip.

AB’ye uyumlu araç filosunu genişletiyor

Avrupa Birliği emisyon standartlarına uyum kapsamında karayolu taşımacılığında kullanmak üzere  ‘Euro 6’ egzos emisyon standartlarına uygun motorlu araç satın alan firma, 2023’te de filosunu yeni ‘Euro 6’ motorlu araçlarla büyütmeye devam edecek.

Firmanın T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ulusal demiryolu hatlarında işletmecilik yapmaya imkan tanıyan ‘Demiryolu Emniyet Yönetim Sistemi’ (DEYS) belgesinin süresi de 2022’de 5 yıl uzatıldı.demiryolu-small.jpg

2021’den bu yana bertaraf ettiği atık yağ miktarı ile 12,5 milyar ton suyun kirlenmesini önleyen Omsan Logistics, doğum günlerinde her çalışanı adına fidan dikme uygulamasına da devam ediyor. Uygulama kapsamında 2020’den bugüne kadar 5 bin 345 adet fidan dikildi. Fidanlar 90 bin metrekarelik orman alanının sağlayacağı 128 bin 280 ton karbon tasarrufuna, eş miktarda tasarruf sağladı.

Omsan Logistics, Eylül 2022’de, Avrupa’nın güçlü taşımacılık firmalarından Metrans ile başlattığı ithalat- ihracat amaçlı tren seferleri ile 2022- 2023 arasında, 1 milyon 500 metrekarelik alanda 455 bin 995 adet ağacın verdiği oksijene eşdeğer, 10 bin 488 ton karbon salımı tasarrufu hedefliyor.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.