Ulusoy: 2024-2026 Dönemi Yatırım Programı Sektörümüze Umut Verdi

Ulusoy: 2024-2026 Dönemi Yatırım Programı Sektörümüze Umut Verdi

Önemli bir coğrafyada yer alan ülkemizin bu maddeler ışığında sürdürülebilir büyümesini hızla devam ettireceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

2024-2026 Dönemi Yatırım Programı’nda yer alan birçok maddenin UTİKAD’ın çalışmaları ile de paralellik gösterdiğine değinen Başkan Ayşem Ulusoy; “UTİKAD olarak kamu idaresi ile sık sık bir araya geliyoruz. Bu görüşmelerimizde derneğimizin raporlarını kendilerine iletiyoruz. Bizim açımızdan önceliklendirilmesi gereken konuları da görüşmelerimizde dile getiriyoruz. Bu noktada programda yer alan birçok madde UTİKAD Yönetim Kurulu ve Çalışma Gruplarımızın faaliyetleri ile örtüşüyor” dedi.

UTİKAD Çalışma Gruplarında özellikle UTİKAD üyelerinin dile getirdiği konulara yer verdiklerinin de altını çizen Ulusoy, “Sektörümüzün tüm bileşenlerini aynı çatında altında bir araya getirerek sektörümüzü daha kuvvetli bir hale getirmek için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bu noktada programda yer alan birçok madde bizim açımızdan çok değerli ve geleceğe daha bir umutla bakmamızı sağlıyor” diye konuştu.

19092023au2.jpg

Ülkemizin lojistik sektörünü daha ileri seviyeye taşıyacak projelerin önceliklendirildiği programı desteklediklerini ve program dahilindeki çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını belirten UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayşem Ulusoy, “Söz konusu program kapsamındaki projeler ülkemizin lojistik merkez olmasına katkı sağlayacaktır. Ülke içi olduğu gibi uluslararası demiryolu taşıma operasyonlarını destekleyici projeler sevindiricidir. UTİKAD olarak lojistik merkezlerin önemini sürekli vurguluyoruz. Programda taşıma modlarıyla bütünleşmiş lojistik merkezlerin yapımına öncelik verilmesi olumludur” dedi. Ulusoy, lojistik sektörünün güçlenmesini sağlayacağına inandığı maddeleri ise şöyle sıraladı:

• 2024-2026 dönemi kamu yatırım tahsislerinde KÖİ modeliyle yürütülenler dahil, 11. Kalkınma Planının öncelikli imalat sanayii sektörlerine ve bu sektörlere yönelik beşeri ve fiziki altyapıyı güçlendirecek Ar-Ge, dijitalleşme, insan kaynakları, lojistik, enerji ve eğitim gibi yatay alanlar ile tarım, turizm ve savunma sanayii alanlarına öncelik verilecektir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.