WeLD, WOP’la trilyon dolarlık pazara giriyor

WeLD, WOP’la trilyon dolarlık pazara giriyor

WeLD Uluslararası Taşımacılık, “İkinci yüzyılın projesi” sloganı ile lanse ettiği; taşımacılık sektöründe dünya üzerinde bu zamana kadar hiçbir forwarder firmanın yapamadığı uygulamasını tanıttı

Weld Online Platform… Weld, Geliştirdiği Wop İle Trilyon Dolarlık Uluslararası Lojistik Pazarına Girmiş Olacak

Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılına Giriş Yaptığımız Bu Dönemde, Lojistik Sektöründe De Yeni Yüzyıla Dünya Çapında Damga Vuracak Bir Gelişme Yaşanıyor. Weld Uluslararası Taşımacılık Tarafından Geliştirilen Weld Online Platform (wop) Hem Uluslararası Taşımacılık Süreçlerini Çok Büyük Ölçüde Hızlandırıyor Hem De Türkiye’nin Dünya Pazarlarında Söz Sahibi Olmasının Yolunu Açıyor.

weld-toplanti.jpg

Wop’un Tanıtımı İçin Raffles Otel’de Düzenlenen Basın Toplantısında Konuşan Weld Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özot, “lojistik Sektöründe Bir Malın Bir Noktadan Alınıp Diğer Bir Noktaya Ulaştırılması İçin Fiyat Teklifi Vermek Çok Da Kolay Değildir. Bunun İçin Ciddi Bir İşgücü Ve Altyapı Gerekir. Aynı Zamanda Teklif Verdiğiniz Firmanın Ticari Faaliyeti İle Özelliklerini Belirttiği Ürüne Karşılık Sunacağınız Taşıma Fiyatı Ve Taşıma Süresi İçin De Önemli Bir Referans Olur. Yani Her Firmaya Aynı Fiyat Verilmez. Ancak Bizim Geliştirdiğimiz Weld Online Platform (wop) Gerekli Servis Gereksinimlerinin Sisteme Girilmesi Halinde Kim Olduğunuza Bakılmaksızın Zaman Kaybını Neredeyse Sıfıra İndirerek Anında Fiyat Verebiliyor. Bu Uygulama Bugüne Kadar Hiçbir Forwarder Firma Tarafından Geliştirilemedi. Bunun Sebebi Gerek Know-how Eksikliği, Gerek Ar-ge Maliyetleri Ve Gerekse Global Forwarder Firmaların Teknolojinin Kendilerini Olumsuz Etkileyebileceğini Düşünerek Bu Durumun Atıl Kalmasına Göz Yummak İstemeleridir. Uygulamamız, Müşteriler İçin Çok Ciddi Bir Zaman Ve Maliyet Tasarrufu Sunarken, Weld İçin De Rakip Firmalara Karşı Ciddi Bir Rekabet Avantajı Sağlıyor” Dedi. 

Sektör 10.41 trilyon dolar

Özot, “statista Araştırma Departmanı’nın 22 Haziran 2023 Tarihli Raporuna Göre Uluslararası Lojistik Sektörü 10.41 Trilyon Dolarlık Bir Büyüklüğe Ulaştı. Türkiye Pazarı İse 100 Milyar Dolar. İşte Weld Olarak Geliştirdiğimiz Wop İle Artık Türkiye Pazarının Ötesine Çıkarak Söz Konusu Global Pazarın Tamamen İçinde Yer Alacağız. En Büyük 3 Global Oyuncunun Ulaştığı 100 Milyar Dolar Ciro Göz Önüne Alındığında Pazarın Büyüklüğü Ve Alınacak Daha Çok Yolun Olduğu Ortada. Bunun Önem Ve Ehemmiyetini Biliyoruz. Weld Olarak, Bu Ölçeğin Elleçlenebilmesinin İnsan Gücü İle Mümkün Olamayacağı Fikriyle 2022 Yılının Başında Başlatmış Olduğumuz Dijitalleşme Akımı İle 2024 Senesi İçerisinde Bir Yandan Lokal Türkiye Pazarında En Büyük Oyunculardan Biri Olma Hedefine Yürüyoruz Bir Yandan Da Global Pazarlarda Rekabet Edecek Şekilde Altyapımızı Hazırlıyoruz” Dedi.

Global oyuncu, global kurallar

Weld Olarak Uluslararası Ticaretin Tüm Şartlarını Yerine Getirdiklerini Belirten Özot, “şirketimiz, Sadece Konvansiyonel Yöntemlerle İş Gücü İstihdamını Artırarak Değil; Yapay Zeka, Makine Öğrenimi, Büyük Veri Gibi Teknolojileri Kullanarak Kilit Performans İndikatörleri Uygulamaktadır. Bunun Yanı Sıra Weld Olarak Bugün Türk Ticari İşletmelerinin Çok Da Gözetmediği Ancak Gelişmiş Pazar Fon Yöneticilerinin Dikkatli Şekilde Gözledikleri Fcpa, Bribery Act (abd, İngiltere) Gibi Uyum Yasalarına Maksimum Düzeyde Özen Göstermekteyiz Ve Gerekli Tedbirleri Almaktayız” Diye Konuştu.

İddia ediyoruz, bu sistem bir devrim olacak

Wop İle Geliştirilen Robotik Süreç Otomasyonu İle Anında Ve Uygun Fiyat Verebilme, Çabuk Rezervasyon Yaparak Taşıma Süreçlerini Online Takip Edebilme, Müşterilerle Yapılacak Bilgi Akışının Kesintisiz Günün Her Saati Hiçbir Entegrasyona Gerek Olmadan Kolay Yönetilebiliyor Olmasının Weld’i Uluslararası Platformda Global Oyunculara Karşı Oldukça Avantajlı Pozisyona Getireceğini Belirten Özot, “iddia Ediyoruz, Bu Sistem Lojistik Sektöründe Tam Anlamıyla Bir Devrim Olacak” Dedi.

Kurulduğu Günden Beri, Sadece Büyümeye Odaklı Değil, Verimlilik Ve Üretkenlik Üzerine Yapmış Olduğu Tasarımlar İle İnovasyonların Weld’in Pazar Ortalamasının Üzerinde Bir Performans Sergilemesine Sebep Olduğunu Belirten Özot, “şu An Yaptığımız Araştırma Ve Geliştirme Programları İle Önümüzdeki 3 Yıl İçerisinde İş Hacmimizi En Az 5 Kat Artıracağız. Kullanılan Yeni Teknoloji Ve Dijitalleşme Desteğiyle Gerçekleştireceğimiz Eksponansiyel Yani Katlanarak Artan Büyümemizin Pazarın Çok Çok Üstünde Olacağını Öngörmekteyiz” Diye Konuştu. 

Turquality belgesi alacak

 

“hedeflediğimiz En Az 15 Büyük Ülke Pazarında Önümüzdeki Dönemde Ofis Açma Konusunda Kararlılığımız Sürüyor” Diyen Özot, “ayrıca Bu Ay Sonu Geçireceğimiz Denetim Sonrası Turquality Belgesi Almayı Umut Ediyoruz. Devletimizin Verdiği Desteklerle Global Rakiplerimizden Alacağımız Pazar Paylarını Çok İnce Bir Şekilde Hesap Ediyoruz. Weld Olarak 10 Yaşına Bastığımızda Ulaşmayı Planladığımız 1 Milyar Dolarlık Ciro Hedefine Kilitleniyoruz” Dedi.

weld-yonetim-kurulu-baskani-murat-ozot-001.jpg

Kendileri Bu Kadar Hızlı Büyürken Sektörde Yaprak Dökülmeleri Olacağını Da Öngören Özot, “2022 Yılı Sonlarında Başlayan Navlun Düşüşleri Maalesef Başta Yük Taşıyıcıları Olmak Üzere Forwarder Firmaların Bilanço Ve Gelir Gider Tablolarını Oldukça Olumsuz Etkiledi. Bu Durumda Artan Maliyet Ve Azalan Gelir, Taşımacılık Sektörünü Derinden Etkilemiş Olup Şu An İçin Olmasa Da Önümüzdeki İlk Çeyrekte Konunun Türkiye Ekonomisinden Bağımsız Toplu İstifalar, İşten Çıkarmalar Ve Firma Tasfiyeleriyle Karşılaşılacak Olması İçten Bile Değil” Dedi.

Bu Durumu Yılın İlk Yarısında Tahmin Ettiklerini Belirten Özot, “bugün Vitrine Çıkardığımız Wop İle Maliyetlerimizi Yüzde 75-80 Oranında Azaltarak Önümüzdeki Günlerde Net Bir Şekilde Sahip Olduğumuz Ve Piyasa Şartlarında Her Daim Rekabetçi Olacağımızı Bilmenin Haklı Gururunu Yaşıyoruz” Dedi.

Satınalma teklifleri sürekli masamıza geliyor

Weld’in Kurulduğu Günden Beri Gösterdiği Yüksek İvmeli Büyüme Performası İle Sektör Oyuncularının İlgisini Çektiğini Belirten Özot, “şu Ana Kadar Geliştirdiğimiz İnovasyonlar Global Fon Ve Uluslararası Rakiplerin De İnanılmaz Derecede Dikkatini Çekiyor. Geçtiğimiz Dönemlerde Bir Körfez Fonunun Teklifini Nazikçe Reddettik. Yakın Bir Geçmişte De Çin,  İngiliz Ve Abd Menşeili Bazı Fonlar Niyet Mektupları Gönderdiler. Onlarla Görüşmelerimiz Sürüyor. Lansmanını Bugün Yaptığımız Wop İle Önümüzdeki Dönem De Göstereceğimiz Ticari Performansın İleride Çok Daha Fazla Global Fonun İlgisini Çekeceğini Düşünüyoruz. Her Ne Kadar Bu Tip Gelişmeler Bizi Heyecanlandırsa Da Gönlümüz Sadece Satın Alma Ya Da Fon Sağlayarak Ortak Olma Dileğinde Olan Sermaye Sahipleri İle Görüşmek Değil. Biz Aksine, Bize Değer Katacak Ve Bizim De Bilgi Becerimizi Kullanacağımız Uluslararası Alanda Fayda Sağlayacak Firmalarla Ortak Hareket Etme Niyetindeyiz” Diyerek Sözlerini Tamamladı.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.