Yanmar Türkiye’den Üretim, Lojistik ve Mühendislik Üssü Olma Hedefi

Yanmar Türkiye’den Üretim, Lojistik ve Mühendislik Üssü Olma Hedefi

Yanmar Türkiye, 2025 yılı hedeflerini açıkladı. Yanmar Türkiye üretim, lojistik ve mühendislik alanında bir merkez haline gelirken, cirosu ise 2 milyar TL’ye ulaşacak.

Yanmar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi, “Yanmar şirketler grubunun yıllık 145 milyar TL cirosu içerisinde, bulunduğu faaliyet alanları Türkiye’ye çok uygun olmasına rağmen 2016 yılına kadar Türkiye’de aktif olarak yer alan bir iştiraki yoktu. Yanmar Türkiye bugün 120 çalışanı ve 500 milyon TL cirosu olan bir şirket haline geldi. Daha yolun başındayız. 2022’de 900 milyon TL hedefimiz vardı bu hedefimize ulaşacağız. 2025’te ise 2 milyar TL ciro hedefimiz var.” dedi.

Türkiye’yi merkez haline getireceğiz

Yanmar Türkiye olarak bir sonraki amaçlarının Yanmar şirketler grubunun bütün Avrupa ve Asya operasyonunda Türkiye’yi merkez haline getirmek olduğunun da altını çizen Erdoğan Shoshi, “Amacımız; Yanmar Türkiye’yi üretim, lojistik ve mühendislik alanında bir merkez haline getirmek. Türkiye’yi merkez haline getirerek bu ülkelerde sürdürülebilir iş kolunu oturtmak ve başlatmak istiyoruz. 2025’te bunu tamamladığımızda “Yanmar” için Türkiye, ömür boyu devam eden bir operasyon haline gelecek.” dedi.

Ciromuzu yüzde 10 Türkiye, yüzde 90 yurtdışı olarak hedefliyoruz

10 yıl sonraki hedeflerinin ise Türkiye’yi hak ettiği yere taşımak olduğunu belirten Erdoğan Shoshi; “Yanmar Türkiye ve Yanmar şirketler grubu da bu hedefi sonuna kadar destekliyor. Öte yandan Yanmar’ın Türkiye’deki operasyonunda cironun %10 Türkiye, %90 yurtdışı olarak hedefliyoruz. Yurtdışı operasyonlarımızı daha da büyüteceğiz. Bu sayede Türkiye’yi ihracat üssü olarak konumlandıracağız.

Yanmar Avupa’nın cirosunu geçeceğiz

Yanmar Türkiye’yi, Doğu Avrupa’dan, Orta Asya’ya kadar, Kuzey Afrika’yı kapsayacak şekilde bir merkez haline getireceğiz. Yanmar Avrupa’nın cirosu 6 buçuk milyar TL seviyesinde, 10 yıl içerisinde Yanmar Avrupa’nın cirosunu geçme hedefimiz var. Yanmar Türkiye, Yanmar Holding şirketler grubu içerisinde en genç Yanmar firması olma özelliğini de taşıyor.” şeklinde konuştu.

İstihdama destekle ilgili de bilgiler veren Erdoğan Shoshi; “İnsan kaynakları yapılanmamız her sene 2 katı artıyor. Şu an 120 çalışanımız var sene sonuna kadar 150’ye çıkmayı planlıyoruz. Ne kadar çok istihdam sağlarsak ülkeye o kadar katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Bizim firmamızda ana sözleşmede yazılı olan madde burada kazanılan kârı yatırıma ve istihdama çevirmek. Ciromuzu artırdıkça istihdamımızı da artıracağız.” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.