Eylül ayında binek grubundan ÖTV alınmayacak

Eylül ayında binek grubundan ÖTV alınmayacak

Eylül ayı araç almak isteyenler için fırsat ayı gibi gözüküyor. Eylül sonuna kadar otomotiv firmaları binek grubundaki araçlarda ÖTV artışından kaynaklanan fiyat farkını kendileri karşılıyor.

ÖTV artışından kaynaklanan fiyat farkı nedeniyle satışların düşmesi beklenirken, araç firmaları satışlarını düşürmemek için bazı önlemler alıyor. Araç firmaları Eylül ayında ÖTV farkını almayarak satışlarını canlı tutmayı hedefliyor. Ford, 1600 cc altı motora sahip araçlarda ÖTV alınmayacak
Eylül ayında Ford sahibi olmak isteyenler, 1600 cc altı motora sahip araçlara gelen ÖTV zammını ödemeyecek. Ford’un, müşterilerinin ÖTV zammından etkilenmemesi için Eylül ayı sonuna kadar artıştan kaynaklanan fiyat farkını karşılamasıyla, Ford satın alacak olan müşteriler, hayallerindeki araca cazip taksit seçenekleri ve Ford Options ayrıcalığından yararlanarak sahip olabilecekler. Binek modellerde yüzde 12’ye, ticari araçlarda ise yüzde 24’e varan indirim fırsatları ile birlikte Ford modellerinde aynı zamanda 0 faizli vade seçenekleri de sunuluyor.


ÖTV farkı eylül ayında Renault’dan!
Renault, Eylül ayı sonuna kadar ÖTV farkını karşılıyor. Fluence, tüm Megane ailesi (Megane HB, Megane Sport Tourer, Megane Coupé), Scenic ve Grand Scenic modellerinde yüzde 3 ÖTV farkı müşteriye yansıtılmıyor. 1600cc’ye kadar olan modellerde ÖTV farkının Renault tarafından karşılanacağı Eylül ayında, tüm Renault modellerinde “Şimdi Al 2013’te Öde” kampanyası ay sonuna kadar devam ediyor. Yepyeni bir Renault sahibi olmak isteyenler otomobillerini şimdi alıp ödemelerine 2013 yılında başlayabiliyor. Ayrıca Renault’da tüm binek ve Yeni Kango Multix modellerinde geçerli olan kampanya dâhilinde 48 bin TL için 48 aya kadar vadeler yüzde 0,89 “Sabit Faiz” avantajlı kredi fırsatı bulunuyor.


ÖTV fırsatının yanı sıra 20 bin TL kredi kullanan müşteriler, 20 ay sıfır faiz ile geri ödeme yapabiliyor. Bu fırsat tüm Renault modellerinde geçerli. Toyota ÖTV artışını eylül sonuna kadar fiyatlarına yansıtmayacak
Toyota, motor silindir hacmi 1600 cc’ye kadar olan araçlara yönelik olarak yüzde 40’a yükseltilen ÖTV artışını Eylül ayı sonuna kadar fiyatlarına yansıtmama kararı aldı. 3 puanlık ÖTV artışından etkilenecek olan modelleri için Eylül ayı sonuna kadar sabit fiyat garantisi veren Toyota, kampanya fiyatlarıyla satışlarına devam ediyor. Toyota’nın en gözde modelleri arasında yer alan Yaris 3 bin 450 TL indirimle 29 bin 900 TL, Auris 5 bin 100 TL indirimle 37 bin 900 TL ve Corolla 4 bin 200 TL indirimle 39 bin 900 TL, Avensis 3 bin 350 TL indirimle 54 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla sunulmaya devam ediliyor. ÖTV zammını Eylül ayı sonuna kadar fiyatlarına yansıtmayacak olan Toyota’nın bu kampanyası tüm Toyota Plazalarda geçerli olacak.


Dacıa’da ÖTV farkı yok
Dacia markası, Eylül ayında ÖTV farkını müşterilerine yansıtmıyor. Tüm Dacia modellerinde geçerli olan kampanyanın yanı sıra Eylül ayında Duster modeline uygulanan özel kampanya da devam ediyor. Kampanya kapsamında Duster sahibi olmak isteyen müşteriler için 48 bin TL 48 ay yüzde 0,99 sabit faiz ve “Şimdi Al 2013’te Öde” imkânına sahip.


Fıat: “ÖTV yok KDV bizden”
Yüzde 3’lük ÖTV artışı farkını Eylül ayı sonuna kadar karşılayan bir başka firma ise Fiat. Fiat Türkiye, Koç Fiat Kredi desteğiyle Fiat Finans’tan kredi kullanacak olan müşterilere de satın alım imkânları sağlamaya devam ederken, Eylül ayı sonuna kadar sürecek kampanya kapsamında 18 bin TL’ye kadar kredi kullanımlarında 18 aya varan vadeyle yüzde 0 faiz imkânı sunacak. Ayrıca, Yeni Fiat Linea ve Fiat Linea Classic modellerinde “KDV Bizden” diyen Fiat Türkiye, farklı modellerinde nakit alımlarda farklı oranlarda indirim yaparak yüzde 15’i aşan avantajlar da sunuyor.


ÖTV farkını Alfa Romeo karşılıyor
Tüm fiyatlarını Euro’dan TL’ye çevirerek değiştiren ve Eylül ayı sonuna kadar yüzde 3’lük ÖTV farkını karşılayan Alfa Romeo Türkiye, Alfa Romeo Finans aracılığıyla Eylül ayında Giulietta veya MiTo satın alacak müşterilerine 1 yıl sonra geri ödemeli kredi imkânı sağlıyor. Yüzde 3 ÖTV farkının karşılandığı kampanya kapsamında müşteriler, tercih edecekleri Alfa Romeo modelinin satış tutarının yarısını şimdi nakit öderken, geri kalanını ise kredilendirerek tam 1 yıl sonra tek taksitte ödeyebilecekler.


Citroen’de de ÖTV Farkı yok!
Eylül ayında ÖTV farkını müşterilerine yansıtmayacak olan bir diğer firma ise Citroen. Citroen binek araçlarda ki ÖTV farkını Eylül ayında müşterilerine yansıtmayacağını açıkladı.


www.tasimacilar.com 24.09.2012 Saat:19:20