Michelin Sebastien Loeb’i zirveye taşıdı

Michelin Sebastien Loeb’i zirveye taşıdı

Motorsporları tutkunlarının büyük bir heyecanla takip ettiği Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) Michelin, Citroen ekibi ve Sebastien Loeb’i bir kez daha zirveye taşıdı.

Büyük bir heyecanla devam eden WRC’nin sekizinci ayağı Finlandiya’da koşuldu. Zorlu etaplarla geçen yarışta, Sebastien Loeb ile takım arkadaşı Mikko Hirvonen arasında yaşanan zorlu çekişmeye rağmen, rekabeti bırakmayan Loeb, DS3’ ile zafere ulaşmayı başardı. Geçen seneye oranla daha soğuk havada gerçekleşen Finlandiya Rallisi, yolların ıslak ve daha kaygan etaplarla dolu olması, Michelin Latitude Cross S1’in ekstra yol tutuşu ve performansını kanıtlamak zorunda bıraktı. Etaplarda toprak altında gömülü taşların, etaplar koşuldukça ortaya çıkması, lastiklerin dayanıklılık ve gücünü ileri düzeyde zorlaması, Michelin Latitude Cross S1 lastiklerinin dayanıklılığını ortaya koymasını sağladı. Yarış sonunda yapılan basınç ve aşınma ölçümleri sonunda, takımların herhangi bir basınç kaybı yaşamamaları ve lastikteki düşük yıpranma oranı Michelin Latitude Cross S1’in dayanıklılığının en büyük kanıtı oldu. Finlandiya Rallisi Sonucu:
Poz Sürücü Takım Süre 1. Sebastien Loeb Citroen 2sa28m11.4s 2. Mikko Hirvonen Citroen + 6.1s 3. Jari-Matti Latvala Ford + 35.0s www.tasimacilar.com 09.08.2012 / 12:10