Renault ve Dacia, BP ile bir ilki gerçekleştiriyor

Renault ve Dacia, BP ile bir ilki gerçekleştiriyor

Renault ve Dacia BP ile avantajlı otogaz için el sıkıştı. Bu çerçevede Renault veya Dacia, müşterilerine karbondioksit salınımı düşük, çevreci otomobilleri sunarken kampanyalarıyla da kazandırıyor.

BP ile Renault ve Dacia grubunun Otogaz ürünlerini kapsayan tavsiye ve işbirliği anlaşması Swissotel the Bosphorus’ta düzenlenen basın toplantısı ile duyuruldu. BP Gaz A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazganoğlu ve Renault Mais A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Aybar ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı. “Avantajlarla dolu bir yolculuğa hazır mısınız” sloganıyla 1 Nisan itibariyle başlayan teslimat paketi kapsamında Renault ve Dacia’nın fabrika çıkışlı LPG’li modellerini satın almak isteyenlere BP Otogaz istasyonlarında çeşitli avantajlar da sunuyor. İşbirliği kapsamında LPG'li Renault marka araç satın alan müşterilere "Hoşgeldiniz Paketi" sunuluyor. Renault veya Dacia müşterisi bayiden aracını teslim aldıktan sonra en yakınındaki BP istasyonuna gidecek ve burada aracının deposunu ücretsiz olarak doldurup çıkacak. ayrıca 1 yıl boyunca araç sahipleri BP İstasyonlarında almış oldukları Otogaz ürünlerinde yüzde 10’luk bir indirime de sahip olacak.


Renault ve Dacia otomobillerinde Fabrika çıkışlı LPG motor

2011 yılı itibariyle Dacia marka araçlarında fabrika çıkışlı LPG motoru uyguladıklarını söyleyen Renault Mais A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Aybar “Türk otomotiv tüketicilerinin beklentilerini ve alışkanlıklarını çok yakından takip eden ve müşteri memnuniyetine odaklanan Dacia; Duster, Logan Sedan, Sandero ve Logan MCV’yi fabrika çıkışlı orijinal LPG’li olarak tüketiciye sunmaya başladık. Mart ayından itibaren de sembolde bu motoru fabrika çıkışlı olarak monte etmeye başladık ve seri üretime aldık. Bunlar 3 yıl ya da 100 bin km’ye kadar tamamen markamızın garantisi altındadır” şeklinde konuştu. BP, Renault işbirliğiyle fabrika garantili ürünlerin yanı sıra Renault araç almak isteyenlere ciddi fiyat avantajları da sağladıklarını da söyleyen Aybar “Biz kendi ürün gamımız içerisinde bu Türk otomobilleri tercih ettik. Dacia olsun, Renault olsun bu ürünleri tercih eden müşterilerimize bir hediye kiti vereceğiz. Bu hediye kiti içerisinde ilk dolumda 100 TL’lik BP otogaz ücretsiz olacak. Daha sonra da bu aracı kullanmaya başladıkları andan itibaren 1 yıl boyunca BP otogaz fiyatı kendilerine özel olarak yüzde 10 indirimli olacak” diyerek bu işbirliğinin bir ilki teşkil ettiğini de sözlerine ekledi. Kamuran Yazganoğlu : “LPG büyümekte olan bir Pazar”

Son 4 yılda otogaz pazarının yüzde 7 oranında büyüdüğünü söyleyen BP Gaz A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazganoğlu BP, Renault işbirliğinin sektöre örnek teşkil edeceğini belirtti. BP'nin global standartlarda ürün ve hizmet sunan otogaz istasyonları ile, LPG’li 0 km Renault ve Dacia marka otomobil satın alan müşterilere avantajlar sağlayacağını da söyleyen Yazganoğlu “Renault grubu ve BP’nin kendi alanlarında teknoloji anlamında, çevre anlamında, güvenlik anlamında bu sektöre örnek teşkil edecek çok önemli bir işbirliği. BP 2012 senesinde Türkiye’deki 100'üncü yılını kutluyor. Bundan 1 asır önce BP Türkiye’de faaliyetlerine başlıyor ve Türkiye’de faaliyet gösteren ilk yabancı sermayeli şirketlerden bir tanesi olarak günümüze kadar büyüyerek faaliyetlerine devam ediyor” ifadesini kullanarak BP hakkında da kısa bir bilgi verdi. www.tasimacilar.com 03.04.2012 / 14:58