Yeni Ford B-MAX, ilk kez Cenevre Fuarı’nda

Yeni Ford B-MAX, ilk kez Cenevre Fuarı’nda

Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenmeye başlanan yeni Ford B-MAX tasarımı, üstün yakıt tasarrufu ile birlikte sunduğu özellikler ile Avrupa’da küçük araçlarda sunulan ileri teknolojinin başarılı örneklerinden biri.

Ford B-MAX, B sütununu ortadan kaldıran eşsiz gövde tasarımı ve kayar arka kapıları ile sınıfının en iyi kabin erişimini sağlıyor. Modelde sunulan benzinli ve dizel motor seçenekleri yüksek güç ve tork ile düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarını bir arada sunuyor. “B-MAX, geleneksel küçük araç anlayışını değiştirdi”
Ford Avrupa CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Stephen Odell, Ford B-MAX’ın geleneksel küçük araç anlayışını gerçek anlamda değiştirdiğini ve diğer üreticilerin cesaret etmediği bir konseptin öncülüğünü yaptığını söyleyerek; “Yaratıcı tasarımı ile B-MAX’in kapılarını, kompakt bir araç ile neler yapılabileceğini gösteren heyecanlı yeni fikirlere açıyoruz” dedi.
“B-MAX diğer araçların gerçekleştiremediğini başarıyor”
Odell, sözlerini şöyle sürdürdü: “En yeni Ford teknolojileri B-MAX’e daha keyifli bir sürüş, daha fazla güvenlik ve sınıfının lideri yakıt tasarrufu sunmasını sağlıyor. Özetle ifade etmek gerekirse, B-MAX diğer araçların gerçekleştiremediğini başarıyor. Ford B-MAX’in kompakt otomobil pazarında önemli bir etki yaratacağına inanıyoruz.”
Öncü yakıt tasarrufu ve Acil Durum Yardım özelliği
B-MAX, Yeni model benzinli ve dizel motorlu versiyonları ile sınıfında öncü yakıt tasarrufu ve düşük karbondioksit emisyon seviyelerini bir arada sunuyor. Araç içi etkileşimi arttıran kullanıcı arabirimi SYNC ile birlikte gelen ve kaza halinde 112 acil yardımı otomatik olarak arayan Acil Durum Yardım özelliği Ford’un Avrupa pazarında ilk olarak B-MAX’te sunuluyor.
Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi
Ford B-MAX aynı zamanda bulunduğu segmentte Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi'ni sunan ilk araç olma özelliğine sahip. 2011 yılında EuroNCAP ödülünü kazanan bu teknolojide 30km/s hız altında seyrederken öndeki araç ile mesafenin aniden azalması ya da öndeki aracın durması halinde, kazadan kaçınmanıza yardım etmek için önceden frenlerini hazırlıyor ve sürücü zamanında tepki göstermezse sistem sürücü yerine otomatik olarak fren yapıyor. www.tasimacilar.com 07.03.2012 / 10:10