Düzce Üniversitesi’nde ''Lojistik Ve Dış Ticaret'' konuşuldu

Düzce Üniversitesi’nde ''Lojistik Ve Dış Ticaret'' konuşuldu

DÜLOJ tarafından düzenlenen “Lojistik ve Dış Ticaret” temalı konferans Kaynaşlı Kumbasar Otel’de Kaynaşlı MYO öğrenci ve akademisyenlerinin yanı sıra sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi Lojistik ve Dış Ticaret Topluluğu (DÜLOJ) Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi İlyas Temel Şafak ve Kaynaşlı MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr.Celalettin İçmeli’nin yaptığı açılış konuşmalarının ardından, Lojistik yönetim danışmanı Atilla Yıldıztekin’in “Lojistik Stratejileri, 2023 Yılında Lojistik, Lojistik Köyler” konulu konferansı ile başlayan etkinlik, Lojistik ve Dış Ticaret programı öğrencilerinin yaptığı sunumlarla devam etti.


Tedarik zincirinin ve lojistiğin önemine dikkat çeken Yıldıztekin, rakamlarla bugünün ve geleceğin kıyaslamasını yaparak, lojistik stratejilerinin belirlenirken uzun vadeli düşünülmesini ve kurulacak lojistik köylerde verilecek hizmetlerin eksiksiz olarak planlanması ve uygulanmasının çok önemli olduğunu belirtti. Gülbahar Parlak “Türkiye’nin Stratejik Önemi ve Lojistik Üsler”, Demet Keni “Kadının İş Hayatı ve Lojistik Sektöründeki Yeri”, Sena Eylül Kayhan “İhracatta E-ticaret Desteği”, Esra Yılman “Tersine Lojistik” ve Hakan Adıgüzel “Yeşil Lojistik” konularında katılımcıları bilgilendirdi. Etkinlik sonrası Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu’nu da ziyaret eden Atilla Yıldıztekin’e Yrd.Doç.Dr.Celalettin İçmeli tarafından ebru tablosu hediye edildi. UND Bolu Bölge Temsilcisi Nusret Özarslan ve Kaynaşlı’da faaliyet gösteren lojistik firma temsilcilerinin de katıldığı etkinlik plaket ve teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi. www.tasimacilar.com 05.05.2012 / 13:41