Ateştur yeni öğretim döneminde filosuna 12 adet Sprinter ekledi

Ateştur yeni öğretim döneminde filosuna 12 adet Sprinter ekledi

Mercedes Benz Sprinter, servis taşımacılarının gözdesi olmaya devam ediyor. Taşımacılık alanında hizmet veren Ateş Tur’a 12 adet Sprinter araçlar düzenlenen törenle teslim edildi.

Personel, Öğrenci, Turizm, Kentiçi Toplu Taşıma ve Nakliye taşımacılığı alanında hizmet veren Ateş Tur filosundaki özmal araç sayısını arttırmak adına Mercedes Benz Bayisi Has Otomotiv’den 3 adet 22+1, 5 adet 19+1 ve 4 adet 16+1 olan toplamda 12 adet Sprinter aracı personel ve öğrenci taşımacılığında kullanmak üzere teslim aldı. Has Otomotiv’in Hadımköy’deki tesislerinde düzenlenen teslimat törenine; Ateştur adına firma sahibi Naci Ateş, Firma Ortağı Ethem Ateş adına oğlu Mehmet Ateş, Filo Yöneticisi Tamer Küçükvardar, Has Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül, Genel Müdürü Uğur İrfanoğlu, Mercedes Benz Hafif Ticari Araçlar Pazarlama ve Satış Bölüm Müdürü Tufan Akdeniz, Mercedes Benz Hafif Ticari Araç Satış Kısım Müdürü Serdar Yaprak, Has Otomotiv Hafif Ticari Araç Satış Müdürü Bülent H. Çelik, Hadımköy Showroom Müdürü Bülent Acar, Pazarlama İletişim Müdürü Şafak Ocakçı ve Hafif Ticari Araç Satış Danışmanı İlter Elmas katıldı.


Ateştur’un filosunda 50 tane Sprinter var
Filosunda özmal ve tedarikçiler dâhil olmak üzere 2 binden fazla aracı olan Ateştur’un özmal araç sayısı 500 civarında ve bunların 50 adedini Mercedes Sprinter oluşturuyor. Personel, Öğrenci, Turizm, Kentiçi Toplu Taşıma ve Nakliye taşımacılığı yapan firma, 2012-2013 öğretim döneminde filosundaki araçları yenileme adına Has Otomotiv’den 12 adet Sprinter’ı bünyesine ekleyerek yeni öğretim döneminde, yeni araçlarla hizmetine devam edecek. Teslimat töreninde konuşma yapan Ateştur firma sahibi Naci Ateş birçok alanda taşıma yaptıklarını belirterek “Filomuzda toplamda 2 binin üzerinde araç var. Bunlardan 500 civarında olanı özmal araç. Bizim alanımız çeşitli; Kent temizliği ve ambulans taşımacılığı alanında operasyonel kiralamamız var. Aynı zamanda Kentiçi toplu taşımada kullandığımız erguvan araçlarımız da var. 200’e yakın aracımız öğrenci taşımacılığında hizmet veriyor” dedi. Mercedes’in ilk ürettiği 17’inci araç Ateştur filosundaydı
Mercedes’i seçme nedenini ise Naci ateş şu şekilde açıklıyor: “Sprinter’ı kullandığımız için bu araçtan memnunuz ve araç alımlaırmızda tercihimizi Sprinter’den yana kullandık. Ayrıca Mercedes’in ilk çıkardığı 17’inci aracı bizim filomuzdaydı. Mercedes’in ikinci el araç satışında problem yaşamıyoruz. Şoförlerimiz araçlardan oldukça memnun. Güvenli bir araç olduğunu düşünüyoruz. Kullanıcı olarak da bize masraf açmıyor. 3 noktada emniyet kemeri var” diyerek Mercedes markasının müşterileri açısından da güven telkin eden bir isim olduğunun altını çizdi.


“Dostlarımızla çalışmaktan dolayı mutluyuz”
Ateştur ile uzun süredir çalıştıklarını belirten Has Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül ise konuşmasında “Dostlarım” diye tabir ettiği firma ile çalışmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını söyledi. Sarıgül, “Has otomotiv biraz daha müşteri endeksli bir şirket. Müşteriden ziyade bizim için dost ilişkisi ön planda bu da bizim bir adım daha önde olmamızı sağlıyor. Köklü, büyük, işini iyi yapan, kaliteye önem veren firmalar bizi tercih ediyor ve bu durum bize büyük keyif veriyor. Ayrıca Ateştur’un filosunda bizim markamızın ağırlıklı olarak artacağını düşünüyorum” dedi. 2012-2013 öğretim döneminde 66 aylık çocuklarında okula başlamasının araç satışlarında önemli rol oynadığını söyleyen Sarıgül “Çocukların yaşı erkene çekildiği için potansiyel müşteri kitlesi daha da arttı. 3 nokta emniyet sistemi de araçlarda mevcut. Bu yeni sistem araç talebini de arttırdı” şeklinde konuştu.


“Satılan her 5 aracın 1’i Sprinter”
Teslimat töreninde konuşan Mercedes Benz Hafif Ticari Araçlar Pazarlama ve Satış Bölüm Müdürü Tufan Akdeniz ise ticari araç pazarındaki pazara değinerek “Bizim okul sezonu geldiği zaman yılın en yüksek Pazar paylarını aldığımız birkaç dönem var. Bir tanesi de bu Ağustos ayı. Biz Ağustos ve Eylül aylarına hazır bir vaziyette giriyoruz. Biz zaten okulun ve turizmin de en iyisi olduğumuz için baktığınız zaman pazarda bir büyüme görmüyoruz. Ağustos pazarında büyüme çıkmadı ama Eylül’de çıkabilir. Ama biz 16 yıldır Türkiye’deyiz. Biz Ağustos ayında 16 yılın rekorunu kırdık. Satılan her 5 aracın 1 tanesi Sprinter oldu” ifadesini kullandı. Oya KAYA www.tasimacilar.com 27.09.2012 / 19:37