Borusan Lojistik, Kazakistan yatırımlarını Volvo ile güçlendiriyor

Borusan Lojistik, Kazakistan yatırımlarını Volvo ile güçlendiriyor

Türkiye Lojistik Hizmetleri, Liman Hizmetleri, Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri ve Yabancı Ülkeler Lojistik Hizmetleri gibi dört stratejik iş kolunda hizmet veren Borusan Lojistik, operasyonları için Volvo çekicileri tercih etti.

Borusan Lojistik, Volvo Kamyon’dan teslim aldığı 29 adet çekici ve 28 adet Krone dorseyi, Borusan Lojistik Bağımsız Devletler Topluluğu ve Orta Asya yapılanmasının merkezi olan Borusan Logistics International Kazakhstan filosuna katarak bu alandaki yatırımlarını sürdürüyor. Teslim edilen 28 adet Volvo FH 420 Hp 4x2 ve Volvo FH 540 Hp 6x4 çekicilerin yanı sıra 5 adet Krone Cooliner, 18 adet Krone Profiliner ile 5 adet Krone Coiliner dorse satışı da önlü arkalı takım olarak Volvo tarafından gerçekleştirildi.


2000 yılında sektördeki deneyimini ve bilgi birikimini grup dışı firmalara sunup sınırların ötesine taşıma amacıyla ”entegre lojistik hizmet sağlayıcı” olarak yeniden yapılanan Borusan Lojistik, dört kıtada kurduğu altı şirketi ile hizmet veriyor. Bağımsız Devletler Topluluğu ve Orta Asya operasyonlarının merkezi olan Borusan Logistics International Kazakhstan LLP ise Borusan Lojistik'in yurtdışı yapılanmasının önemli bir noktasında hizmet veriyor. Uzun işletim süreleri, yüksek performansı ve sürüş konforu konusunda Volvo kalitesine güvendiklerini dile getiren Borusan yetkilileri, Volvo çekicilerin yakıt tasarrufu ve düşük işletme giderleri ile kârlılığı arttırmayı planladıklarını ifade etti. Teslimatın törenine Borusan Lojistik adına Yabancı Ülkelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Öçalır, Krone adına Krone Holding Satış ve Pazarlama Müdürü Gero Schulze Isfort, Uluslararası Satış Müdürü Andreas Arns, Krone Kazakistan’dan İgor Goiko ve Volvo Kazakistan Satış Müdürü Daniyar Ismuratov ile Volvo Kamyon Türkiye Marmara ve Ege Bölge Satış Müdürü Hakkı Işınak katıldı.


Teslimat ile ilgili açıklama yapan Volvo Kamyon Bölge Satış Müdürü Hakkı Işınak, “Türkiye’nin dev isimlerinden Borusan Lojistik’in Bağımsız Devletler Topluluğu ve Orta Asya yapılanmasının merkezi olan Borusan Logistics International Kazakhstan LLP’ye bütün operasyonu Türkiye’den yürüterek 29 çekicimizi teslim ettik. Ayrıca ön arka takım satışı yaparak 28 adet Krone dorselerin teslimatını da Volvo Kamyon olarak gerçekleştirdik. Borusan’ın Volvo Kamyon’u tercih etmesinin en büyük sebepleri Volvo çekicilerin üstün kalitesi ve sağladığı yakıt tasarrufudur” dedi. Borusan Lojistik Yabancı Ülkelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Öçalır ise şunları söyledi: "Borusan Logistics şirketimiz ile Kazakistan ve yakın coğrafyasına taşımacılık ve navlun yönetimi hizmetleri, depo yönetimi hizmetleri, proje kargo yönetimi hizmetleri ve tedarik zinciri yönetimi hizmetleri sunuyoruz. Sektörümüzde bölgesel lider olma hedefimiz doğrultusunda Kazakistan'daki araç filomuzu geliştirmek 5 yıllık stratejik planımızın bir parçasıydı. Uzun bir araştırmanın ardından filomuzu Volvo FH çekiciler ile güçlendirme kararı aldık. Volvo'nun ürün kalitesiyle rekabet gücümüzü daha da arttıracağımıza inanıyoruz." www.tasimacilar.com 04.12.2012 Saat:1:50