Gürsel Turizm filosunu Mercedes ile büyütmeyi hedefliyor

Gürsel Turizm filosunu Mercedes ile büyütmeyi hedefliyor

2011 yılında Mercedes Benz Bayisi Mengerler’e 200 adet Sprinter siparişi veren Gürsel Turizm 2012’nin ikinci yarısına kadar tamamlamayı hedeflediği siparişin 9 adedini daha filosuna ekledi.

Personel, Öğrenci Servisi, şehirlerarası yolcu taşımacılığı, VIP taşımacılığı ve şehirlerarası toplu taşımacılık gibi alanlarda müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan Gürsel Turizm almış olduğu Sprinter’ları personel ve öğrenci taşımacılığında kullanacak. Mengerler’in Bostancı’daki yenilenmiş showroomunda yapılan teslimat törenine Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant, Yönetim Kurulu Üyesi Hürer Gündüz, Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Birant, Mengerler Ticaret Türk A.Ş. Genel Müdürü Nusret Güldalı, Mercedes Benz Türk Hafif Ticari Araçlar Pazarlama ve Satış Bölüm Müdürü Tufan Akdeniz, Mercedes Benz Alım Satım Yönetmeni Necmi İba, Mengerler Hafif Ticari Araçlar Showroom Satış Müdürü Özer Taşkesen, Servis Müdürü Aşkım Çakmak ve Müşteri İlişkileri Sorumlusu Günay Yıldırım katıldı. Teslimat töreni öncesinde Showroom’u gezen katılımcılar Servis, Alım – Satım ve arıtma tesisiyle ilgili yapılan yenilikler konusunda bilgi sahibi oldu. “2011’de yüzde 25’lik bir büyüme yakaladık”

2011 yılının Gürsel Turizm olarak oldukça iyi geçtiğini belirten Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant 2012’de de aynı beklentiler içinde olduğunu belirtti. 2011 yılında yüzde 25’lik bir büyüme yakaladıklarını belirten Birant, “2012’ye kriz söylemleriyle girdik. Ben 2012’yi iyi bir şekilde atlatabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü Türkiye’de krizler bitmiyor ama her krizden Türk iş dünyası güçlenerek çıkıyor. Yani kriz bir fırsat olarak görülüyor, yatırımlar artıyor. Benim ümidim var. 2012-2013’de de daha iyiye gideceğimizi düşünüyorum” şeklinde ifade etti. 2011’den bu yana araç bazında Sprinter yatırımlarının arttığını söyleyen Birant, Mercedes ile çok ciddi yatırımlara imza attıklarını belirtti. Mercedes ile hem müşteri hem de tedarikçi olarak iyi bir ikili olduklarını söyleyen Birant, şoförlerin eğitimleri konudan da Mercedes ile birlikte çalışmak istediklerini söyledi. Birant, “Yatırım noktasında da 200 paketlik bir anlaşmamız var. Bu çalışmamız onun bir devamı. 2011 de 100 tane hedefimiz vardı 115 ile kapattık. Geriye kalan 85 taneyi de tahmin ediyorum ki 6’ıncı veya 7’inci ayda alacağız” diyerek hedeflerinin üzerinde bir alım yapacaklarını da sözlerine ekledi. “Sprinter’den müşteriler oldukça memnun”
Sprinter’ın şehiriçi öğrenci ve personel taşıma segmentinde önemli bir fark yarattığını belirten Birant, gürsel Turizm olarak Sprinter’dan memnun olduğunu bunun yanı sıra müşteri olarak seyahat eden personel ve öğrencilerinde araçtan memnun olduğunu vurguladı Birant “ Araçtaki konfor çok önemli. Şu anda çok net bir şekilde söyleyebilirim ki, Hem süspansiyon anlamında, hem teknik donanım anlamında araca bindiğinizde minibüste olduğunuzu bile hissetmiyorsunuz. Özellikle yolcu taşımacılığında önem arz eden kapı sistemi başta olmak üzere donanım olarak şu anda mükemmeli yakaladık diyebilirim. Yapılacak bir şeyler daha mutlaka vardır. Mesela Sprinter’da emniyet kemeri takmayanları ikaz eden bir sistem geliştirilebilir. Biz teknik olarak araçlardan çok memnunuz” dedi. “2011’de 8 bin 395 adetlik rekor satış”

Hafif ticari araçlarda beklenenin üzerinde bir büyüme yakaladıklarını söyleyen Mercedes Benz Türk Hafif Ticari Araçlar Pazarlama ve Satış Bölüm Müdürü Tufan Akdeniz Otomotiv Distribütörler Derneği (ODD)’nin ödül töreninde bunu tescillediklerini vurguladı. Akdeniz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Biz bu büyüme yolunun başındayız derken 2011 yılında Türkiye’de en hızlı büyüyen hafif ticari markası olduk. 2011’de Sprinter Vito ve Viyano da 15’inci yılımızı kapattık. Son 15 yılın en yüksek satış adedini gerçekleştirdik. 2011’i 8 bin 395 adetle kapattık. Müşterilerimiz pırıl pırıl gülen gözlerle alım yaptıkları sürece bizim yolumuz daha var diyoruz” diyerek mutluluğunu dile getirdi. “Böyle Müşteriler ve böyle bir araç oldukça kırılmayacak rekor yok”
2012 yılından da umutlu olduklarını söyleyen Akdeniz “2012 yılına müşterilerimiz nasıl bakıyor diye değerlendirdiğimde ben müşterilerin yatırım kararını etkileyecek olumsuz bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bizim için 2011 tarihi rekorlarla dolu bir yıldı. 2012’de de onun üzerine bir şeylerin daha rekorunu kıracağız diye uğraşıyoruz. Böyle Müşteriler ve böyle bir araç oldukça kırılmayacak rekor yok” dedi. Gürsel Turizm ile "5'inci yıl"

Bostancı’daki Showroom hakkında bilgi veren Mengerler Ticaret Türk A.Ş. Genel Müdürü Nusret Güldalı Showroom’un satış ve servis olarak toplamda 11.000 metrekarelik bir alana kuruluğunu, bunun 4.600 metrekaresini satış bölümüne ayırdıklarını söyledi. Güldalı “Burada hafif ticari ve otomobil satışını organize ediyoruz. Henüz kuruluş aşamasında olmamıza rağmen 60 kişilik bir ekibimiz var. Tam kapasiteye ulaştığımızda 130’ları bulacaktır. Mercedes Benz’in Avrupa yakasındaki ağırlığı çok fazlaydı. Bu yakada eksi kaldığımız bizde bayi olarak hissettik. Bostancıyı en önemli noktalardan biri olarak görüyoruz” dedi. 5 yıldır Gürsel Turizm ile çalıştıklarını söyleyen Güldalı “Gürsel turizm hafif ticari araçlar kanadında bizim tartışmasız en büyük filo müşterimiz. Filo anlaşması bazında gürsel ile 5’inci yılımızı doldurduk ve 500 adede doğru gidiyoruz. Biz böyle bir müşteriyle birlikte iş ortağı olmaktan oldukça mutluyuz. Umarım onlarda mutludur” diyerek iş ortaklıklarının devam etmesi dileğinde bulundu. Oya KAYA / Deniz BAYDAR www.tasimacilar.com 13.01.2012 / 20:29


 


 


 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum