İstanbul Seyahat yeni alımlarla filo yaşını sıfırlıyor

İstanbul Seyahat yeni alımlarla filo yaşını sıfırlıyor

İstanbul Seyahat filosunu toplamda 11 adet Mercedes Benz Tourismo ve Travego alarak yeniliyor. İstanbul Seyahat aldığı 11 otobüs ile toplam filosunu 131 adede yükseltti.

1940 yılında kurulan ve günümüze kadar karayolu taşımacılık sektöründe kaliteyi ve güveni ön planda tutan İstanbul Seyahat filosunda araç yaşını sıfırlıyor. Mengerler Trakya Bayisi tarafından İstanbul Seyahat’e satılan 5 adet Tourismo 15, 1 adet Tourismo 16 ve 5 adet Travego 15 otobüslerin teslimatı Mercedes Benz Türk’ün Esenyurt’taki pazarlama merkezinde gerçekleştirildi. Firmanın gerçekleşen alımla birlikte filosundaki özmal sayısı 70 adede ulaştı.

Düzenlenen teslimat törenine İstanbul Seyahat Firma Sahibi Selami Tırış, Genel Müdür Sırrı İnan, Mengerler’den İstanbul Satış Müdürü Ayhan Aydın, Trakya Genel Müdürü Güven Onan, Trakya Satış Müdürü Günay Eren, Mercedes Benz Türk’ten otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Burak Tarım, Otobüs Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu, Busstore Kısım Müdürü Haluk Burçin Akı, Mercedes Benz Finansal Hizmetler otobüs Finansmanı Satış Koordinatörü Tolga Sezer ve İstanbul Seyahat çalışanları katıldı.

İstanbul seyahat Mercedes alımlarını sürdürecek
 


Teslimat sonrası konuşan İstanbul Seyahat Firma Sahibi Selami Tırış, Mercedes Benz ile gerçekleşen stratejik işbirliğinin güçlenerek devam edeceğini söyleyerek Nisan ve Mayıs sonunda da yeni araç alınacağının bilgisini vererek “ Sayı veremiyorum ama araçlarımızın hemen hemen hepsini yenileyip, sezonda olsun gelecek zamanlarda olsun yolcularımıza daha farklı ve konforlu seyahat yaptırmayı hedefliyoruz” dedi.

İstanbul Seyahat’in 2013 yılı hedefi 5 milyon yolcu


Kısa mesafeler için 2+1 koltuk sistemli araçlarında filoya ekleneceğini müjdeleyen Tırış, Malkara Yıldırım firmasıyla yapılan ortaklık ile ailenin büyüdüğünü hatırlatarak yaz sezonuna en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi. Daima yenilikçi olduklarını belirten Tırış, araç yaşını düşük tutarak kaliteden ve konfordan ödün vermediklerini Mercedes ile gerçekleştirilen işbirliği sonucunda bunun daimi olacağını ifade ederek 2013 yılına 5 milyon yolcu taşımayı hedeflediklerini söyledi.

“Uçağa ve Hızlı trene rağmen otobüs yolculuğu vazgeçilmez”

Otobüsçülüğün vazgeçilmez meslek grubundan olduğunu ifade eden Tırış, hızlı trene ve uçaklara rağmen otobüs yolculuğunun da vazgeçilmez olduğunu söyleyerek “Bence otobüs yolculuğu her zaman keyifli olacaktır. Biteceğine inanmıyorum. Yine yükseliş devam edecek. Çünkü Türkiye’nin nüfusu da hızlı bir şekilde büyüyor. Ben onu da geleceğe bir yatırım olarak görüyorum. Uçağında, hızlı treninde olması lazım ama otobüs yolculuğunun her geçen gün daha farklı olacağına inanıyorum” diyerek otobüsçülüğün gerçekleştirilen ortaklık yapılarıyla, çalışanlarıyla iyi bir şekilde planlanıp programlanması halinde maddi anlamda da kazanç getireceğini sözlerine ekledi.

2013 yılı Mercedes için çok iyi başladı

2013 yılının satış rakamları bazında bakıldığında çok iyi başladığı söyleyen Mercedes Benz Türk’ten otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Burak Tarım da konuşmasında otomotiv sektörü açısından umut verici olduğunu ifade etti.

Otobüs firmalarının ileriye dönük yatırım planlarını şimdiden oluşmasının sektörün gidişatına dahil olumlu sinyaller verdiğini belirten Tarım, “Bu durum tabii ki bizi memnun ediyor. Sadece bir üretici sanayici sıfatıyla değil, 45 yıldır bu sektörde var olan bir firma olarak da biz kendimizi otobüs camiasının önemli bir parçası görüyoruz. O yüzden otobüsçünün yatırım niyetiyle olaya yaklaşması bizleri ziyadesiyle memnun ediyor” açıklamasında bulundu.

Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte araç yatırımı yapan firmaların artacağını dile getiren Tarım, “Bu talebi karşılamak için tabi ki bunun paralelinde bir üretim programı yapmak mümkün. Ancak bunu doğru hesaplamak lazım ki yılın ikinci yarısında bu sefer piyasanın ihtiyacı olmayan bir üretim arzıyla da piyasayı karşı karşıya bırakmayalım” dedi.

Oya KAYA 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.