Metro Turizm'den dev yatırım

Metro Turizm'den dev yatırım

Filosuna yaklaşık 6,8 milyon Avro’luk yatırımla 30 yeni otobüs katarak, hizmet kapsamı ve kalitesini artırmayı hedefleyen Metro Turizm, TEMSA’dan sipariş edilen ilk 10 adet VIP Safir otobüsü düzenlenen törenle teslim aldı.

Metro Turizm, TEMSA ile gerçekleştirdiği 6,8 milyon Avro tutarındaki anlaşma kapsamında filosuna toplam 30 adet otobüsü katarak toplam araç sayısını 1.303’e yükseltti. Yeni alınan otobüslerin teslimatı tamamlandığında Metro Turizm filosundaki Safir sayısı da 187’ye çıkacak.


Metro Turizm, anlaşmanın ilk teslimatı olan 10 adet VIP Safir otobüsü, 14 Aralık tarihinde İstanbul Dedeman Otel’de yapılan törenle teslim aldı. Törene, Metro Holding CEO’su Ertan Çakır ve TEMSA Global Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Tamer Ünlü’ nün yanısıra Metro Turizm Genel Müdürü Talat Erden, TEMSA Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gürleyik, Metro Turizm Mali İşler ve Finans Müdürü Suat Bülbül, TEMSA Pazarlama ve Satış Müdürü Murat Anıl ve TEMSA Bölge Satış Yöneticisi Baybars Dağ da katıldı.


"Türkiye'nin en büyük ve en genç filosuyuz"
Metro Holding CEO’su Ertan Çakır törende yaptığı konuşmada, “Günde ortalama 1.400 sefer yaparak yılda 20 milyondan fazla yolcu taşıyoruz. Hem sektörde en fazla noktaya ulaşan ve en geniş ağa sahip otobüs şirketiyiz, hem de Türkiye’nin en büyük ve en genç filosuna sahibiz. Konuğumuz olarak gördüğümüz yolcularımıza, daha iyi hizmet sunabilmek için yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu kapsamda konuklarımıza, filomuza yeni katılan otobüslerle hizmet sunacak olmanın heyecanı içindeyiz. Ancak yatırımlarımızı sadece filo genişletme ve yenilemeyle sınırlı tutmuyoruz. Müşteri memnuniyetini ana önceliğimiz olarak görüyor; hareket noktasından başlayıp özenli ve temiz varış noktalarına kadar olan süreçte, keyifli bir otobüs seyahati yaşatmak adına sürekli yenilikçi uygulamalara imza atıyoruz” dedi.


"2013 büyüme yılımız olacak"
Metro Turizm’in 2013 yılında taşımacılık sektöründe farklı iş alanlarına girme planları olduğunu vurgulayan Çakır, “Kısacası 2013 yılı, yalnızca araç yatırımları açısından değil kurumsal yönetim, iş alanları, finans ve müşteri memnuniyeti yatırımlarıyla kurumsal yapılanma ve büyüme yılımız olacak” diye konuştu. Ayrıca, yolculuk güvenliğini en üst düzeye çıkarmak amacıyla Metro Turizm kaptanlarına yönelik olarak Demir Bükey Akademi’nin verdiği “Emniyetli Araç Kullanma” ve “Yorgunlukla Mücadele” gibi eğitim programlarını başlattıklarını ifade eden Çakır, 5-6 aylık bir zaman zarfında 2 bin 500’e yakın kaptanın sertifikalarını almış olacağını söyledi.


"Karlılığın düştüğü sektörümüzde avantajların önemi artıyor"
Teslim töreninde bir konuşma yapan TEMSA Global Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Tamer Ünlü de Metro Turizm’in filo genişletirken Safir’i seçmesinin kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, “Firmaların Safir’in işletiminden elde ettiği avantajları bizzat görerek, yeni yatırımlarında Safir’i tercih etmesinin, şirketimiz açısından çok önemli bir kazanım olduğuna inanıyorum. Karlılığın düştüğü, taşıma sektöründe yaşanan rekabetin arttığı bir dönemde işletme maliyetinde sağlanan avantajların önemi her geçen gün artıyor. Bu noktada doğru tercihin Safir olmasından mutluyuz” dedi. www.tasimacilar.com 15.12.2012 Saat:11:45