Temsa'dan İzulaş'a 16 Avenue teslimatı

Temsa'dan İzulaş'a 16 Avenue teslimatı

TEMSA, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi İZULAŞ’a 16 Avenue otobüs teslimatı yaptı.

Başkan Tunç Soyer; “Filomuzu, her geçen gün son teknoloji ürünü, doğaya saygılı, engelli dostu, klimalı, alçak tabanlı, konforlu, çevre dostu otobüslerle gençleştirerek büyüteceğimizin sözünü vermiştik. Bugün hemşehrilerimizin hizmetine sunduğumuz 16 yeni otobüsümüz işte bu sözümüzün gereği” dedi. Temsa Satış Müdürü İrfan Özsevim ise ESHOT ve İZULAŞ’ta hizmet veren otobüs sayısının bugün 426’ya çıktığını belirtti.

Yeni otobüslerin hizmete alınması nedeniyle Gündoğdu Meydanı’nda 16 Haziran Salı günü düzenlenen törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İlçe belediye başkanları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, İZULAŞ Genel Müdürü Arda Şekercioğlu, meclis üyeleri, belediye bürokratları Temsa Satış Müdürü İrfan Özsevim, Temsa İzmir yetkili bayii Yaşaroğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özkan katıldı.

Törende davetlilere hitap eden Başkan Soyer, “Bugün İzmir’de güvenli, doğaya saygılı ve sorunsuz bir toplu taşıma hedefimizde bir adım daha atıyor, İzmirlilerin toplu ulaşımdaki memnuniyetini arttırmayı amaçlıyoruz. Otobüslerimizi, raylı ulaşım ile vapurlarımızı, bisiklet ulaşımı ile bütünleştiriyor, hemşerilerimizin en konforlu şekilde toplu ulaşım hizmeti almasını sağlıyoruz” dedi.

Türkiye’nin yerli otobüs markası TEMSA’dan alınan bu araçlar ile yerli üretime destek verdiklerini ve ülke ekonomisine katkı sunmayı amaçladıklarını vurgulayan Başkan Soyer, “Filoya katılan tüm otobüsler gibi 16 yeni otobüsümüz de Euro 6 emisyon standartlarına uygun olup karbon emisyonu konusunda İzmir’in ülkemizde öncü şehirlerinden biri olmasına katkı sağlıyor” dedi.

426 Temsa markalı otobüs İzmirlilere hizmet veriyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi İZULAŞ’a 16 otobüs teslimatı gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını belirten Temsa Satış Müdürü İrfan Özsevim, “ESHOT ve İZULAŞ bünyesinde son yapılan 16 adetlik Avenue teslimatıyla birlikte toplam iki şirketteki Temsa markalı otobüs sayısı 426’ya ulaştı. İki şirkette hizmet veren araçlar arasında en büyük parka sahip firmalardan biri olmak bize gurur veriyor. Bu seviyeye gelmek gerçekten hem araçlarımızın kalitesi hem de satış sonrası sürecimizle de büyük bir başarı elde ettiğimizin de göstergesi. Yaklaşık 7 yıldır da 20 kişilik Temsa ekibimizle ESHOT ve İZULAŞ’a kesintisiz hizmet süreci içinde destek veriyoruz. Yeni araçlarımızın İzmir halkına ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZULAŞ’a hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

Satış sonrası hizmet sürecimizin de başarıda katkısı büyük

İZULAŞ’a araçların satışını gerçekleştiren Temsa İzmir yetkili bayii Yaşaroğlu Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özkan da yaptığı açıklamada, “Gerçekten bugün ki tören bizim içinde mutluluk verici. Çünkü İzmir halkına en yüksek düzeyde konforlu hizmet verilmesini sağlayacak Avenue araçlarımızı bugün İZULAŞ’a teslim ediyoruz. Satış, Devlet Malzeme Ofisi üzerinden gerçekleşti. Avenue araçlarımız sahip olduğu kalite ve dayanıklılık ile de, yakıt tüketiminde sağladığı avantajlar ile de işletme sürecinde memnuniyet yarattı. Satış sonrası hizmet sürecimizi de bugüne kadar başarıyla yürüttüğümüz için filodaki araç sayımız 426 adete ulaştı. Ben de yeni Avenue araçlarımızın İzmir halkına, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZULAŞ’hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Teslimat Töreninden Kareler

tunc_boyer_yasar_ozkan_irfan_ozsevim.jpg

Konuşmaların ardından TEMSA Satış Müdürü İrfan Özsevim ile Temsa İzmir bayisi Yaşaroğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özkan Başkan Soyer’e dekotadan yapılmış büyük sembolik otobüs anahtarı ve otobüs maketi verdi.

tunc_soyer_yasar_ozkan_irfan_ozsevim_.jpg

 

tunc_soyer_temsa_.jpg

Başkan Tunç Soyer, 12 milyon 500 bin bedelle satın alınan 16 yerli otobüsü hizmete aldı. Yeni otobüslerle birlikte İZULAŞ filosunun yaş ortalaması 5,5’e inerek Türkiye’nin en genç filolarından biri oldu. Yeni otobüsler ağırlıklı olarak Karşıyaka ve Bornova’da hizmet verecek.

tunc_soyer-temsa.jpg

 

tunc_soyer_temsa_acilis_3.jpg

TEMSA tarafından üretilen 16 otobüsün de filoya katılması ile birlikte İZULAŞ’ın otobüs sayısı 306 oldu. ESHOT Genel Müdürlüğü bünyesindeki bin 542 otobüsle birlikte İzmir’de toplu ulaşımda hizmet veren otobüs sayısı bin 848’e çıktı

izmir_izulas_temsa_avenue_1.jpg

 

izmir-izulas.jpg

Avenue çevre dostu, konforlu otobüsler

TEMSA Avenue model 12 metre uzunluğundaki klimalı solo otobüsler, Euro 6 emisyon kriterlerine uygun olarak üretildi. Üstün güvenlik donanımları ve çevreci özellikleri ile karbon salınımını minimuma indiren, akaryakıt tasarrufu sağlayan teknolojiler ile donatıldı. Otobüsler 29 adet oturan yolcu, 1 adet tekerlekli sandalye kullanıcısı ve 70 adet ayakta yolcu olmak üzere toplamda 100 yolcu taşıma kapasiteli. Otobüslerde yer alan basamaksız kapılar hamile, çocuklu, yaşlı ve engelli yolcuların toplu ulaşımda yaşadıkları sorunları da ortadan kaldırıyor. Engelli yurttaşlar için tasarlanmış giriş rampası, emniyet kilitli park yeri ve yolcuların dışarıyı rahatça görebilmelerini sağlayan panoramik cam gibi pek çok özellik, yolcuların güvenli ve rahat bir yolculuk yapmasını mümkün hale getiriyor. Otobüslerde yolcuların kendilerini güvende hissetmesi için 6 adet güvenlik kamerası bulunuyor. Otobüslerde otomatik yangın söndürme sistemi mevcut. Bu sistem, motor bölümünde oluşacak herhangi bir alevi algılayabiliyor ve otomatik yangın söndürme sistemini devreye sokarak yangını söndürebiliyor.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.