Tırsan’ın 2 bin 500’üncü Hafif Treyleri Gökbora’ya

Tırsan’ın 2 bin 500’üncü Hafif Treyleri Gökbora’ya

Tırsan Treyler ürettiği 2 bin 500’üncü Mega Hafif Treylerini Gökbora Uluslararası Nakliyat’a teslim etti.

Tırsan Treyler Samandıra merkezinde düzenlenen törende Gökbora Uluslararası Nakliyat’a 25 adet Mega Hafif Treyler teslimatı TIRSAN Treyler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Gökbora Uluslararası Nakliyat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Çak’ın katılımı ile gerçekleştirildi. “Ürettiğimiz 2 bin 500’üncü Hafif Treyleri Gökbora’ya Teslim Ediyoruz”
Tırsan’ın ürettiği 2500. Hafif Treylerimizin Gökbora Uluslararası nakliyata teslimat törenini yapmaktan gurur duyuyoruz diyen Çetin Nuhoğlu, “Türkiyenin öncü uluslararası nakliye firmalarından biri olan Gökbora Uluslararası Nakliyat 2009 yılından bu yana Tırsan Hafif Treyleri kullanıyor ve ilk kullanımdan itibaren sonraki tüm yatırımlarını da bu araca yönlendirdiler. Bu vesile ile kendilerine teşekkür ederiz” dedi.


Gökbora, filosundaki Tırsan Hafif Treyler Sayısını 150’ye çıkardı
Gökbora Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Çak, kuruldukları 1983 yılından bu yana Tırsan ile yürüttükleri olumlu işbirliğini gelecek yıllarda da devam ettirmek isteğinde olduklarını açıkladı. Filolarında toplam 750 araç olduğunu ve 150 tanesinin Tırsan Hafif Treyler olduğunu söyleyen Çak, Tırsan ile ihtiyaçlarını göre geliştirilen treyler ile hep ilklere imza attıklarını açıkladı. Geçmişten günümüze Tırsan’dan satın aldıkları jumbo, kamyon römork, mega, ultra mega, optima gibi araçlar ile rekabetçi bir güç elde ettiklerini bu nedenle Tırsan’a çok teşekkür ettiklerini belirtti. “Tırsan Treyler almak karlı iş”
Tüm meslektaşlarına Tırsan Hafif treylerleri tavsiye ettiğini belirten Çak, “Kantar cezalarımızda ve yakıt masraflarımızda önemli oranda düşüşler oldu. Kısaca karlı bir iş yaptığımızı ve doğru karar verdiğimizi söyleyebilirim” dedi. Tırsan Hafif Treylerlerine 27 ton yükleyebildiklerini, bunun da %10 navlun avantajı sağladığını açıklayan Gökbora Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Çak “Gelecekte de birlikte çalışacağız” dedi. "Rekabette fark yaratmak için Tırsan Hafif Treyler"
TIRSAN Treyler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu törende yaptığı konuşmada Tırsan’ın yoğun rekabetin yaşandığı taşımacılık sektöründe nakliyecilere avantaj sağlayacak araçlar üreterek sektöre destek olmaya devam edeceklerini belirtti. Çetin Nuhoğlu, ”Tırsan olarak temel bakış açımız inovasyon, gelişmiş teknolojileri takiptir. Bunu da 2009 yılında kurduğumuz Ar-Ge merkezimiz sayesinde başarılı şekilde yürütüyoruz. Tırsan 35 yıldır kendi teknolojisini geliştiriyor ve geliştirdiği teknolojileri araçlarına uyguluyor. Bu sayede pazara rekabetçi araçlar sunuyoruz. Rekabet inanılmaz boyutlarda ve üreticiler nakliyeciye avantaj sağlayabilirse bu avantaj nakliyecilerimizi rekabette bir adım öne çıkaracaktır. Tırsan işte bunu başarıyor” ifadelerini kullandı. “Yüksek Mukavemetli Çelik Kullanımı”
Tırsan’ın, treyler ürün gamı içinde özel bir yere sahip olan hafif treylerlerini üretirken çok özel yüksek mukavemetli çelikler kullandığını belirten Nuhoğlu ‘Bu çeliğin özelliği; uçak ve otomobil endüstrisinden, çelik vinç ve rüzgar tribünlerine kadar sağlamlığın ve uzun kullanım ömrünün çok önemli olduğu alanlarda kullanıyor olmasıdır’ şeklinde konuştu. “1,5 ton avantaj yüzde 2 yakıt tasarrufu sağlıyor”
Tırsan Hafif Treyler araçlarının rakiplerine kıyasla 1,5 ton daha hafif olduğunu ve bu sayede araç boşken yüzde 2 seviyesinde yakıt tasarrufu sağlandığını vurgulayan Çetin Nuhoğlu ‘yüzde 2 Avrupa’ya yapılan beş bin, altı bin kilometrelik taşımalarda önemli bir tasarruf sağlamaktadır” dedi. “Net 27 ton yükle, karayolundan git”
Çetin Nuhoğlu “Türkiye’nin batı kapılarında farklı regülasyonlardan dolayı istihap hadleri değişmektedir. 40 tonluk istihap haddinde Tırsan Hafif Treylere net 27 ton yükleyebilirsiniz. Bazı ülkelerde istihap haddinden dolayı ise 26 ton yükleyebilirsiniz” dedi. ‘Bilindiği gibi Avrupa taşımalarında iki alternatif var; karayolu ile yada Ro-Ro hatları kullanılarak taşımacılık. Ro-Ro hattının kullanılma nedeni 2 ton ekstra yükleme avantajını yaratmaktır. Tırsan Hafif Treyleri ile Ro-Ro hattını kullanmadan 26 ton-27 ton ile karayolundan gidebilirsiniz. Tırsan ile bu ekstra yükleme avantajını kullanabiliyorsunuz’ diyerek açıklamada bulunan Nuhoğlu ‘Yurt içi pazarda da son dönemde artan yol kenarı kontrolleri nedeniyle Tırsan Hafif Treylerlerine talep ciddi şekilde artmıştır” ifadelerini kullandı. Çetin Nuhoğlu ‘Ro-Ro hattını kullanılma nedeni 2 ton ekstra yükleme avantajını yaratmaktır.Tırsan Hafif Treylere net 26 ton - 27 ton yükleyebilirsiniz ve Ro-Ro hattını kullanmadan karayolundan gidebilirsiniz. Teslim ettigimiz 2500 aracın kullanıcı olan nakliyecilerin çoğu karayolunda bu araçları kullanmaktadır’ dedi. “Gökbora büyümeye devam ediyor”
Gökbora’nın 2012 yılında da yatırımlarına devam edeceğini söyleyen Şenol Çak, Adana’da 15.000m² üzerine 6.000m² depo alanına sahip tesislerini Ağustos ayında hizmete açacaklarını ve İstanbul Tepeören’de 3 bloktan meydana gelen depolarının inşaatının da devam ettiğini belirtti. 2012 yılının ikinci yarısında treyler ve Temmuz Ağustos aylarından itibaren de çekicilerini yenileme yatırımı yapacaklarını açıklayan Çak ‘En önemli gider kalemimiz yakıttır. Yakıt sarfiyatını en düşük seviyede tutmak hedefimizdir ve bu hedefi sağlayacak araçlar almaya devam edeceğiz’ dedi. www.tasimacilar.com 02.04.2012/13:53