Turex Mercedes ile 100 adetlik bir alım anlaşması imzaladı

Turex Mercedes ile 100 adetlik bir alım anlaşması imzaladı

Turex Turizm, Transfer444 hizmeti ve turizm taşımacılığında kullanılmak üzere, Mengerler ile 50 adet Vito ve 50 Sprinter’dan oluşan 100 adet Mercedes aracın temini için anlaşmaya vardı.

Turex Turizm ile Mengerler arasında imzalanan anlaşma ile ilk etapta 6 adet Vito ve 8 adet Sprinter, Turex filosuna katıldı. Mercedes Benz Bayisi Mengerler’in Davutpaşa’daki şubesinde gerçekleşen teslimat törenine Turex Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Celal Kalkan, Mengerler Genel Müdürü Nusret Güldalı, Mengerler Hafif Ticari Araç Filo Satış Kısım Müdürü Soner Gönültaş, Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Hüseyin Özcan, ve Mengerler Atölye Müdürü Saadettin Boruç katıldı. İstanbul’da, turizm, personel ve öğrenci taşımacılığı alanlarında hizmet veren Turex Turizm, Mercedes Bayisi Mengerler’den aldığı 8 adet Sprinter ve 6 adet Vito ile müşterilerine en iyi konforu sunmayı amaçlıyor. 2012 sonuna kadar sürecek olan teslimatında araçlar firmanın Transfer444 isimli havaalanı servis hizmetinde kullanılacak. Anlaşma için düzenlenen törende söz alan Turex Turizm Genel Müdürü Celal Kalkan, yapılan 100 araçlık anlaşma ile turizm sezonuna hazırlıkların da sürdüğünü kaydetti. Transfer444 hizmetinde kullanılmak üzere, teslim alınan araçların çeşitli illere dağıtıldığını kaydeden Kalkan, yılsonuna dek alımların tamamlanacağını söyledi. Firmanın filo araç sayısı toplamda 4 bin civarındayken, öz malı olan araç sayısı ise yaklaşık 1200 adet. “Taksi ile 66 TL’lik mesafe Transfer444 ile 45 TL”

Transfer444 hakkında da bilgi veren Kalkan, uygulamanın şimdiye kadar Türkiye’de olmayan bir hizmet olduğunu vurgulayarak; “Online altyapıya sahip bu hizmetimizle Türkiye’nin her yerinden, 60 kişilik bir çağrı merkeziyle işlem yapılıyor. 12 saat öncesinden uçak bileti alır gibi alıyorsunuz, indiğinizde sizi karşılıyorlar. Hizmet kişi olarak da grup olarak da verilebilecek ve fiyatlar çok uygun. Transfer444 ile şu an Atatürk Havaalanı’ndan Taksim’e 66 lira yazan taksi yerine, bizimle 45 TL’ye gidebileceksiniz. Ayrıca Yenibosna, Halkalı ve Sefaköy gibi yerlere 39 TL’ye taşıyoruz” diye konuştu. “İzmir, Ankara ve Bodrum’da da yer açacağız”
Bu işin bir zamanlar gayri resmi yapıldığını hatırlatan Kalkan; “Bizim bu hizmet için A1 belgemiz var. Özellikle İstanbul’da çok güçlüyüz, diğer illerde de taşeron firmalarla çalışıyoruz. İzmir, Ankara ve Bodrum’da da kendi yerlerimizi açacağız. Aldığımız araçların bir kısmını da oraya göndereceğiz” diyerek seneye herkesin Transfer444 markasını tanıyacağını belirtti. Mengerler Genel Müdürü Nusret Güldalı ise konuşmasına “ Biz sadece ürünü satmıyoruz. Sattıktan sonrada sahip çıkıyoruz" diyerek başladı. Turex ile iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güldalı, “Kurumsal anlayışa sahip şirketlerle iş yapmak ayrı bir zevk. Onu için Turex ile iş birliği içinde olmaktan çok mutluyuz. Umarım ileride de hep beraber yürürüz” diyerek iş birliklerinin devam etmesi temennisinde bulundu. İlker SEZER / Fatih Serdar ÖZGÜLTEKİN www.tasimacilar.com 14.02.2012 / 19:27