Arobus tesisinde 40.000’inci araca özel bir plaket töreni gerçekleştirildi

Arobus tesisinde 40.000’inci araca özel bir plaket töreni gerçekleştirildi

Türkiye’de taşımacılık sektörünün her alanında 1996 yılından beri var olan ve 2007’den bu yana da Mercedes-Benz ve Arobus iş birliğiyle üretilen Mercedes-Benz Sprinter minibüsün 40.000’inci aracı yola çıkmaya hazır hale geldi.

Arobus Tesisinde, 40.000’inci Mercedes-benz Sprinter’in Banttan İndirilmesi Nedeniyle Arobus Ve Mercedes-benz Üst Yönetiminin Katıldığı Bir Plaket Töreni Gerçekleştirildi. Mercedes-benz Hafif Ticari Araçlar Overseas Başkanı Nicolette Lambrechts Ve Mercedes-benz Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz’e, Arobus Kurucu Üyesi Ali Rasih Atalay Ve Arobus Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mithat Eyüboğlu Tarafından Plaket Takdim Edildi.

mercedes-benz-sprinter-1.jpg

40.000’inci Mercedes-benz Sprinter’in Üretim Bandından İndirerek Yola Çıkmaya Hazır Hale Gelmesinden Dolayı Gururlu Olduklarını Söyleyen Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz “mercedes-benz Marka İmajıyla Oluşturulmuş, Konfor Ve Güvenliğin Ön Planda Olduğu Premium Minibüs Şeklinde Tanımlayabileceğimiz Mercedes-benz Sprinter, Türkiye’de Trafiğe Çıktığı Günden Bu Yana Taşımacılık Sektörünün En Çok Beğenilen Ve Tercih Edilen Araçlarından Biri Oldu. Bu Başarıyı Elde Etmemizin Arkasında Sunduğumuz Ürünün Kalitesi, Servis, Yedek Parça, İkinci El Ve Finans Konularında En Üst Seviyede Verdiğimiz Hizmetler Var. 2007 Yılından İtibaren Türkiye’de Üretmeye Başladığımız Sprinter Minibüs Aracımızda 40 Bin Adede Ulaştık. Taşımacılık Sektörünün Farklı İhtiyaçlarını Karşılamak İçin 10+1’den 22+1’e Kadar Koltuk Konfigürasyonu Ve 3 Farklı Uzunlukta Sunduğumuz 18 Minibüs Varyantı, Müşterilerimize Çok Geniş Bir Ürün Gamı İçinden İstedikleri Gibi Seçim Yapabilme Olanağı Sunuyor. Ayrıca Geniş Bir Opsiyonel Donanım Seçeneği Sunan Mercedes-benz Sprinter Minibüslerimiz, 2022 Large Van Minibüs Segmentinde Pazar Lideri Oldu. Türkiye’deki Bu Başarılar Dünyada Da Yansıma Buluyor. Sprinter Minibüs Araçlarımızı 120’den Fazla Deniz Aşırı Ülkeye İhraç Ediyoruz” Diyerek Türkiye Ekonomisi Ve Sektöre Katma Değer Sağladıklarının Altını Çiziyor.

mercedes-benz-sprinter-3.jpg

2014’ten beri dünya yollarında

2007 Yılında Başlayan Mercedes-benz-arobus İş Birliği Hızla Büyüyerek 2014 Yılında Sprinter Minibüs İhracat Projesi İle Mercedes-benz Sprinter Minibüsler İhraç Edilmeye Başlandı. Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubunda Mercedes-benz’in Önemli İhracatçı Ülkelerinden Biri Haline Gelen Türkiye’de Üretilen Sprinter Minibüsler Bugün 120 Ülkenin Yollarında Öğrenci, Personel Ve Yolcu Taşıyor.

mercedes-benz-sprinter-4.jpg

Mercedes-benz’in Küresel Üretim Ve Ar-ge Ağının Çok Önemli Noktalarından Biri Olan Türkiye, Üretim Tesisleriyle De Bir Yetkinlik Merkezi Olarak Öne Çıkıyor. Türk Mühendislerinin Dünyayı Çok Yakından İzleyerek İhtiyaç Duyulan Özelliklere Sahip Olarak Geliştirdiği Ve Türk İşçilerinin Ürettiği Modeller, Dünyada Yüksek Satış Adetlerine Ulaşıyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.