Başarılı imalatçılar ödüllendirildi

Başarılı imalatçılar ödüllendirildi

Ford Otosan’ın düzenlediği İmalatçı Zirvesi ödül töreninde; ürettiği araçlarla dünya pazarında büyük başarı elde etmesinde değerli katkıları olan imalatçılar ödüllendirdi.

 

Bu yılın toplantı temasını “Tam Yol İleri” olarak belirleyen Ford Otosan, yaptığı değerlendirmeler sonucunda 10 imalatçısının başarılarını ödülle taçlandırdı. Altın Yıldız Ödülü’ne layık bulunan Norm Civata, Mutlu Akü ve Pressan firmalarına ödülleri Koç Holding CEO’su Turgay Durak tarafından verildi. Gümüş Yıldız Ödülleri, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün tarafından Hema Otomotiv, Tredin ve Yazaki firmalarına verilirken, Bronz Yıldız’la ödüllendirilen Eliring-Klinger, Martur ve Şahince firmaları, ödüllerini Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı William Periam’ın elinden aldılar. Özel Teşvik Ödülü ise Ford Otosan Malzeme Planlama ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Kabatepe tarafından Opsan firmasına verildi.

Haydar Yenigün: 2015’de koşacağız

Ödül töreninde tedarikçilere seslenen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, yeni modelleri devreye aldıkları 2014 yılında, uyumlu, hızlı ve özverili çalışmalarından dolayı tüm tedarikçilere teşekkür etti. Yenigün, “Ticari Araç Yılı” ilan ettikleri 2014 ile ilgili olarak “Peşpeşe yeni araçlarımızın devreye alış süreçlerini tamamlayarak, Transit Custom ve Tourneo Custom’ın ardından, 2014 yılında da yeni Transit’in ve yeni fabrika ile beraber Courier aracımızın üretimine başladık. 2014’te dönüşüm yılını tamamladık, 2015 yılında ise koşacağız” dedi. Yenigün sürdürülebilir büyüme ile ilgili ipuçlarına da değindi ve “Uzun vadeli çıktığımız bu yolculukta; sürdürülebilir büyüme yaklaşımımız ile yatırımlarımıza ve projelerimize yarattığınız değerleri katmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Will Periam: Yakın gelecekte Türkiye’deki yan sanayi için önemli büyüme fırsatları mevcut

Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı Will Periam toplantıda yaptığı konuşmada, global olarak Ford dünyasındaki yönetim değişiklerine değindi ve gelecek dönemde global olarak işbirliklerinin kuvvetleneceğine dikkat çekti. Tedarikçilere seslenen Periam; “Her yeni projede Ford Motor Company’nin güvenini biraz daha fazla kazanıyoruz ve elbette sizlerden, değerli yan sanayi ortaklarımızdan aldığımız güç ile daha da fazlasını başarmak için motive oluyoruz.” dedi. Ford’un, One Ford planını hızlandırarak sürdürdüğünü belirten Periam, “Ford Motor Company, 2014 yılında globalde 6,3 milyar dolar vergi öncesi kar elde etti. Süregelen bu başarı bize güven veriyor. Ford Motor Company’nin başarısı Ford Otosan ve aynı zamanda tüm paydaşlarının da karlı büyümesini sürdürmesine yardımcı oluyor.” dedi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yakın gelecekte yan sanayi için önemli büyüme fırsatları mevcut. Birçok ülkeye araç ve parça ihraç etmeye devam ediyoruz. Bu ülkelerin birçoğunda otomotiv endüstrileri de büyüme gösteriyor. Bu ülkelerde Transit, Transit Custom, Courier ve Cargo modellerimiz ile işlerimizi büyüme fırsatları bulunuyor.”

Güven Özyurt: Başarımızın itici gücünü yan sanayimiz oluşturuyor

Ford Otosan Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güven Özyurt konuşmasında, “Dünyadaki otomotiv üretimi yer değiştirirken Türkiye bu dönüşümde giderek avantajını artırıyor. Ülkemizin stratejik lojistik konumu, gelişmiş, rekabetçi ve esnek otomotiv ana sanayi ve yan sanayi altyapısı, gittikçe gelişen Ar-Ge çalışmaları, devlet desteği ve teşvikler, global pazarda fark yaratmaya devam edeceğimiz en önemli güçlü yönlerimiz” dedi. Özyurt, tedarikçiler ile ilişkilerine dair; “Türkiye’nin ihracatını geliştiren otomotiv sektöründe global başarımızın itici gücünü yan sanayimiz oluşturuyor. Ford Otosan olarak dünya çapında yürüttüğümüz projelerle tedarikçilerimiz ile beraber hareket ediyor, böylece etkinliğimizi ve bilinirliğimizi artırırken, ürünlerimizi, Rusya, Brezilya, Malezya ve Amerika gibi ülkelere sevk ediyoruz. İmalatçılarımızla beraber ‘Tam Yol İleri!” diyor, ülkemize ve global otomotiv pazarına değer katmayı sürdürüyoruz.” dedi.

 

ford-zirve-2.jpg

 

ford-imalatci-zirve-manset.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.