Karsan 'Jest' yaptı

Karsan 'Jest' yaptı

Her geçen gün biraz daha büyüyen kentlerde ve sürekli güncellenen toplu taşımacılık sistemlerindeki değişimleri yakından takip eden Karsan, yeni ürünü "Jest"i Bursa'da tanıttı.

Görkemli bir etkinlikle tanıtılan Jest ile toplu taşımacılık sistemlerinin vazgeçilmez bir parçası olan minibüs segmentinde modern ve ekonomik taşımacılığın yeni adresi olarak gösterildi. Bursa Akçalar fabrikasında ilk kez görücüye çıkan Jest’i Karsan CEO’su Murat Selek ve Karsan Pazarlama Genel Müdürü Vançın Kitapçı tanıttı.


Selek: ‘kentlerde yaşanan dönüşüme çözüm ortağıyız’

Toplantıda konuşan Karsan CEO’su Murat Selek, ‘kentsel dönüşüm geçiren şehirlerimizin toplu taşımacılık ihtiyaçları da değişiyor. Bu dönüşüm farkındalığıyla Karsan, toplu taşımacılığa modern, çağdaş ürün ve hizmet çözümleri üretmeye talip. 5 m’den 18 m’ye uzanan geniş ürün gamımız, sektörde sahip olduğumuz tecrübe, dünya devleri tarafından onaylanmış yüksek kalitedeki üretim becerimiz, iş gücümüz ve bağımsız yapımızla bu rolü üstlenmek için yetkin ve hazır konumda. 47 yılı aşkın otomotiv tecrübesiyle yüzde 100 bağımsız sermaye yapısı sayesinde bugün altı farklı marka için üretim yapmakta olan Karsan kentlerde yaşanan bu dönüşüme çözüm ortağı olmaya hazır’ dedi.


Kitapçı:’Jest’i pazara sunmaktan dolayı gururluyuz’

Nüfusun ve şehirleşmenin artması ile günümüz toplumunda mobilite ihtiyacının arttığına vurgu yapan Karsan Pazarlama Genel Müdürü Vançın Kitapçı, şehirlerimizin değişen dünyaya kentsel Dönüşüm projeleri ile ayak uydurmakta olduğuna dikkat çekti. Kitapçı sözlerine şöyle devam etti,’ şehirlerimiz Kentsel Dönüşüm projeleri ile yenilenerek insanlara modern ve çağdaş yaşam alanları oluşturuluyor. Bu değişim sürecinde şehirlerimizin tarihi dokusunun ve değerlerinin korunması esastır. 

Kentsel Dönüşüm’ün en önemli parçalarından biri olan toplu ulaşımda kentlerdeki değişime ayak uydurmak üzere yenileniyor, modernleşiyor. Bu dönüşümün farkındalığı ile geliştirme sürecine devam ettiğimiz Karsan markalı yeni ürün ailemizde ‘Ulaşımda Kentsel Dönüşüm’ yaklaşımını benimsedik. ‘Sınırsız Ulaştırma Çözümleri’ vizyonumuz doğrultusunda İETT ile geçtiğimiz yıl yapmış olduğumuz anlaşma önemli bir adımdı. Anlaşma kapsamında 240 adet 12m CNG’li otobüsü İstanbulluların hizmetine sunmuş bulunuyoruz, geri kalan 250 adet 18m otobüsün de teslimatına başladık. Bugün ise toplu taşımacılık alanında hizmet verecek olan yepyeni ürün ailemizin ilk üyesi olan Jest’i pazara sunmaktan dolayı büyük gurur ve mutluluk yaşıyoruz’ dedi.


Jest’in yolcularına jesti: ücretsiz internet

Bursa’da tanıtılan Jest tasarımı ile dikkat çekti. Bunun yanı sıra düşük yakıt ve bakım giderlerine sahip olan yeni teknoloji motoru ile çevreye duyarlı, konforlu yapısı ilk göze çarpan Jest yaşlı ve engelli yolcular için düşünülen alçak tabanı ve engelli rampası ile tüm engelleri ortadan kaldırıyor. Jest’i diğer araçlardan ayıran bir yanı ise, Wİ-Fİ özelliği ile yolcularına ücretsiz iletişimi sunuyor. 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum