Kässbohrer ve Talson IAA 2012 Fuarı’ndaydı

Kässbohrer ve Talson IAA 2012 Fuarı’ndaydı

Kässbohrer ve Talson IAA 2012 Fuarı’nda en yeni araçlarını müşterilerinin beğenisine sundu.

20 – 27 Eylül 2012 tarihleri arasında Almanya Hannover’da dünyanın en büyük ticari araç fuarı IAA 2012 gerçekleşti. Kässbohrer ve Talson 6 farklı aracını 650m²’ lik toplam stand alanında sergiledi. Kässbohrer standında; K.SCS X+ Maksima, K.SCS M Mega Semi-Treyler, K.SLA 4 Low-Bed, K.SSK 60 Damperli Silobas, K.STC 30 Tanker Semi-Treyler araçlar sergilendi. Talson standında sergilenen Talson Hava Kargo Semi-Treyler ile Hava Kargo taşımacılığında hafif, yalıtılmış, perdeli-tenteli olarak üç farklı tipte ürün sunulabiliyor. Kässbohrer Standında Sergilenen Araçlar ve Özellikleri
K.SCS X+ Maksima : Kässbohrer mühendisliği tüm taşımacılık çözümlerini verimlilik ve güvenilirlik temel felsefesi ile sunmaktadır. K.SCS X+ Maksima’nın sağlam şasi yapısı her yol durumu ve her tip yük için uygundur. Tüm çekiciler ile mükemmel uyumu sayesinde ‘Maxima+’ filoların operasyonlarında hız ve kolaylık sağlayarak filolar için uygun konumda sunuluyor. Özellikleri:
1. K-fix Yük Güvenlik Sistemi: Çok noktalı gerdirme ile yük sabitleme sistemi; kataforez; EN 12642 Code XL Yük Güvenlik Sertifikasına uygun 17x2 bağlama halkaları. 2. Çatı&Çatı Kaldırma Sistemi: EDSCHA marka bir veya iki yönlü sürgülü tavan, mekanik ve hidrolik çatı kaldırma seçenekleri ile birlikte sunulmaktadır, 3x2 latteral kayar alüminyum yan plakalar 3. Geniş opsiyon seçenekleri: Palletbox, taillift, serseri dingil, dingil kaldırma, gerdirilebilir ön perde gibi opsiyon seçenekleri. K.SCS M: Mega semi-treyler en kaliteli aracı en hızlı şekilde teslim edilebilmeyi sağlayan tasarım özellikleri ile dizayn edildi. Güvenlik ve yükleme özellikleri yükleme ve boşaltma işlemlerini optimum seviyede yapmayı sağlıyor. Sağlam şasisi her yol koşuluna uygundur. İntermodal taşımacılığı kolaylaştıran özellikleri filo yönetimi konusunda esneklik ve verimlilik sağlamak için mükemmeldir. Özellikleri:
1. K-fix Yük Güvenlik Sistemi: Çok noktalı gerdirme ile yük sabitleme sistemi; kataforez; EN 12642 Code XL Yük Güvenlik Sertifikasına uygun 17x2 bağlama halkaları. 2. Çatı&Çatı Kaldırma Sistemi: EDSCHA marka bir veya iki yönlü sürgülü tavan mekanik ve hidrolik çatı kaldırma seçenekleri ile birlikte sunulmaktadır, 3x2 latteral kayar alüminyum yan plakalar. K.SLA 4 : Kässbohrer low-bed semi-treyler ağır yük taşımacılığında yüksek performansı garanti etmektedir. Geliştirilmiş özellikleri ile K.SLA zorlu çalışma koşullarında maksimum hareket kabiliyeti sağlar. Çeşitli opsiyon seçenekleri ile farklı yol koşulları ve farklı ağır yük taşımacılıklarında çözümler sunar. Özellikleri:
1. Farklı müşteri ihtiyaçları için low-bed ürün ailesi; 3, 4 veya 5 dingil seçenekleri, standart ve uzayabilir seçenekler. 2. Semi-treylerler farklı donanım seçeneklerine sahiptir. 4.260 mm uzunluğunda rampaları, hidrolik kayar rampa, galvanizli çelik ızgara zemin, alüminyum seyyar rampa. 3. Semi-treylerin yük güvenlik donanımlarında ise; Deveboynu bölümünde 6 ton kapasiteli 3x2 bağlama halkaları, platform bölümünde 6 ton kapasiteli 4x2 bağlama halkaları, yanlarda 6 ton kapasiteli 8x2 bağlama halkaları. 4. Yük güvenliği için ekstra seçenek: 3x2 konteyner kilitleri (1x20 ', 1x30' 1x40 '), 8x2 adet 42 mm x 62 mm uzayabilir yan kollar. K.SSK 60: Damperli silobas üreticilerinde biri olan Kässbohrer toz ve granül ürünlerin taşımacılığında uzmandır. Maksimum eğilim açısı, yüklemede ve boşaltmada hız ve verimliliği maksimum seviyede sağlamak üzere tasarlanmıştır. Farklı taşımacılık ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş damperli silobaslar farklı çözüm seçenekleri sunabilmekte ve tehlikeli madde taşımacılığı için ADR’ye uygun özelliklerde üretilebilmektedirler. Özellikleri:
1. Geniş hacim seçenekleri: Taşınacak malzemenin yoğunluğuna bağlı olarak damperli silobaslar 40m3, 45m3, 50m3, 60m3, 90m3 hacimlerde üretilebilir. 2. ADR paketi: Damperli silobaslar tehlikeli mallların taşınması için uygun donanımla üretilebilmektedir. 3. Kolay boşaltım: Damperli silobas 4 kw elektronik pompası ile bir çekiciye ihtiyaç duymadan boşaltım yapabilir. K.STC 30 : Kässbohrer tarafından geliştirilen kimyasal tankerler tehlikeli kimyasal madde taşımacılığının vazgeçilmezidir. Güvenlik özellikleri arttırılmış tasarımı ile K.STC filoların vazgeçilmezidir. Farklı iklim koşullarında sorunsuz taşımacılık için Kässbohrer çeşitli izolasyon seçenekleri ve ısıtma sistemleri sunmaktadır. Ulaşım ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş K.STC farklı opsiyonlarla üretilebilmektedir. Özellikleri:
1. Taşınacak kimyasal ürünün yoğunluğuna ve niteliğine bağlı olarak sunulan esnek çözümler; tanker 150 mm veya 200 mm izolasyonlu olarak, çeşitli yalıtım malzemesi seçenekleri ile, farklı tank malzemeleriyle, ısıtma için webasto ve izole edilmiş kubbeli kapaklar ile üretilebilmektedir. 2. Yüksek kalite Elektro polisajlı. www.tasimacilar.com 17.10.2012 / 13:35