Mercedes-Benz Türk, 2023’ün ilk çeyreğinde ihracatta hız kesmedi

Mercedes-Benz Türk, 2023’ün ilk çeyreğinde ihracatta hız kesmedi

Şirket, 3.030 adet kamyon ve çekicinin yanı sıra 883 adet otobüs ihraç ettiği 2023 yılının ilk 3 aylık döneminde sektördeki öncü konumunu sürdürdü.

mercedes-benz-turk-2023un-ilk-ceyreginde-ihracatta-hiz-kesmedi-05-small.jpgDaimler Truck’ın en önemli üretim merkezleri arasında yer alan Aksaray Kamyon Fabrikası ve Hoşdere Otobüs Fabrikası ile Mercedes-Benz Türk, Türkiye ağır ticari araç pazarındaki başarılı performansını ihracatta da sergilemeye devam ediyor. Şirket, 3.030 adet kamyon ve çekicinin yanı sıra 883 adet otobüs ihraç ettiği 2023 yılının ilk 3 aylık döneminde sektördeki öncü konumunu sürdürdü.

Küresel birikimini Türkiye’nin yerel gücü ile buluşturan Mercedes-Benz Türk, her geçen gün başarı çıtasını daha da yukarı taşımayı sürdürüyor. Aksaray Kamyon Fabrikası ile Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği ve önemli bir kısmını ihraç ettiği araçlarıyla Türkiye’nin ekonomisine önemli katkılar sağlayan şirket, 2023’te ağır ticari araç endüstrisine yön vermeye devam ediyor.mercedes-benz-turk-2023un-ilk-ceyreginde-ihracatta-hiz-kesmedi-04-small.jpg

Ürettiği 2 kamyondan 1’ini ihraç etti

2023 yılının ilk çeyreğinde Aksaray Kamyon Fabrikası'nda 6.515 adet kamyon ve çekici üreten Mercedes-Benz Türk, üretiminin 3.030 adedini başta Almanya, Polonya ve Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç etti. Türkiye'den ihraç edilen her 10 kamyondan 6'sına imza atan şirket, yılın ilk üç aylık döneminde ürettiği her 2 kamyondan 1’ini yurt dışına gönderdi. 

Otobüs ihracatı da hız kesmeden devam etti

Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği otobüslerin ihracatına da hız kesmeden devam eden şirket, 2023 yılının ilk üç ayında üretim bantlarından çıkardığı 1.033 adet otobüsün 883 adedini ihraç etti. Ürettiği otobüsleri ağırlıklı olarak aralarında Fransa, İtalya, İspanya, Polonya ve Almanya’nın olduğu Avrupa ülkelerine gönderen Mercedes-Benz Türk, Türkiye'den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’ine imza atarak ihracattaki öncü konumunu sürdürdü.mercedes-benz-turk-2023un-ilk-ceyreginde-ihracatta-hiz-kesmedi-06-small.jpg

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.