Mercedes-Benz Türk, IDEF’13 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda

Mercedes-Benz Türk, IDEF’13 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda

Mercedes-Benz Türk, askeri kullanım alanları için üretilen kamyon ve taktik tekerlekli araçlarını Beylikdüzü- Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen, IDEF’13 11. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda sergiliyor.

Çeşitli ülkelerden savunma sanayi firmaları, kara- deniz- havacılık ve uzay alanlarında ulaşım, lojistik destek faaliyetleri ve levazım malzemeleri, araç ve gereçler ile ilgili çeşitli ürünler7- 10 Mayıs 2013 tarihlerinde gerçekleşen IDEF 2013 Fuarı’nda gözler önüne seriliyor.


Mercedes’in Unimog, Zetros, Actros araçları fuarda yerini aldı

IDEF’13 11. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda Mercedes-Benz Türk, zorlu arazi şartlarında ve savunma sanayiinde kullanılmakta olan, zırhlı askeri araçlarından Mercedes-Benz Unimog U5000 4x4, Zetros 1833A 4x4, Actros 8x8 kamyonları ile G-Serisi LAPV 4x4 zırhlı personel taşıyıcı aracını sergiliyor.

Mercedes-Benz Unimog hakkında

Fuarda sergilenen Mercedes-Benz araçların kabinleri mermi ve patlayıcılara karşı muhtelif seviyelerde zırhlandırılmış olmakla birlikte azami koruma sağlıyor. Unimog 4x4 taktik tekerlekli araçlar 2,5 ton sınıfında, çoğunluğu yerli üretim olmak üzere, 10.000 adedi aşkın bir miktarda Türk Silahlı Kuvvetleri’mize teslim edilmiş olup en çetin arazi ve iklim şartlarında başarıyla hizmet vermeye devam ediyorlar. Unimog üretiminde kazanılan tecrübe sayesinde Aksaray Kamyon Fabrikası’nda yurtdışında üretilen tüm Unimog’ların şasileri de imal edilerek ihraç ediliyor.


Fuar standında sergilenen Zetros 4x4, Actros 8x8 ve G serisi LAPV Mercedes-Benz askeri araçlar da ayrıca NATO orduları tarafından Afganistan gibi zorlu şartlarda kullanılmak üzere tercih ediliyor. 


 


 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.