Mercedes-Benz Türk’ün 2. el ticaret hacmi 2013 yılında da hızla büyüyor

Mercedes-Benz Türk’ün 2. el ticaret hacmi 2013 yılında da hızla büyüyor

Faaliyete geçtiği 2009 yılından bu yana hızla büyüyen Mercedes-Benz Türk 2’inci el faaliyetleri, 125 milyon Euro ciro seviyesindeki satış performansı ile 2012 yılında da büyüme istikrarını devam ettirdi.

2012 yılı sonu itibarıyla TruckStore Bin 572 adet, BusStore 374 adet, Used1 Bin 2 adet ve EL2 306 adet olmak üzere 2’inci el faaliyetleri toplam 3 bin 254 adetlik satışa ulaştı. 2012 yılındaki alım ve satım hacmi 6 bin 600 adet seviyesinde gerçekleşirken bu hacmin yaklaşık olarak yarısı Mercedes-Benz dışı markalardan oluştu.

Mercedes Benz Türk 2’inci elde de kazandırıyor

TruckStore ve BusStore markaları altında sergilenen bu hızlı gelişim ve yüksek performans ile Türkiye’deki ekip, küresel anlamda Daimler grubunda örnek olma özelliğini güçlendirerek korudu. Böylece TruckStore ve BusStore Türkiye, 2012 yılındaki adetsel satış performansı ile Daimler genelinde Almanya’dan sonra 2’inci sıradaki pozisyonunu daha da sağlamlaştırdı.

Mercedes Benz Türk 2'inci el 2013 yılı ilk çeyreğinin değerlendirme toplantısı Mercedes Benz Türk Genel Müdürü Osman Nuri Aksoy, Used1 ve 2.El Müdürü Faruk Özer, Truck Store Müdürü Tolga Bilgisu ve Bus Store Müdürü Haluk Burçin Akı'nın da katılımıyla Mercedes Benz Türk'ün Esenyurt'taki tesislerinde gerçekleştirildi.


Mercedes-Benz Türk 2’inci el araç ticaretinden sorumlu Genel Müdür Osman Nuri Aksoy, geleceğe yönelik çalışmalarını ve hedeflerini şu sözlerle özetledi: “En büyük ve önemli iş ortaklarımız olan Mercedes-Benz Türk bayileri ile satış noktası oluşturma yönünde yapılan çalışmalar da hızla devam ederken, kurulan 2’inci el ticaret ağı her geçen gün büyüyor. Merkez lokasyonumuzun yanı sıra yurt çapındaki Mercedes-Benz Türk bayilerinde, tüm marka, model araçlara yönelik ürün ve hizmetlerimiz ile birlikte kurumsallığımız ve güvenilirliğimiz ile sektörde fark yaratmaya devam etmek temel hedefimizdir.”

2013 yılının ilk çeyreğinde 796 adetlik büyüme oranı

2013 yılında da hızla büyümeye devam eden Mercedes Benz Türk 2’inci el faaliyetleri, 2013 ilk çeyrek sonu itibariyle toplamda 796 adet satışa ulaşarak 2012 yılının aynı döneminde gerçekleşen 579 adetlik satışa göre yüzde 38 büyüme sağlandı.

Mercedes-Benz Türk 2’inci el faaliyetleri 2013 yılı itibarı ile 2.el pazarında takas, alt takas, finansman, sigorta, garanti, geri alım taahhütlü satışlarla müşterilerine tek noktada tam hizmet verir duruma ulaştı.

Kuruluşun ticari araç markalarının pazar bilinirliğini arttırmak, potansiyel alıcı ve satıcılara ulaşmak çalışmaları çerçevesinde pazarlama aktiviteleri de yüksek bir dinamizm içinde devam ediyor. Bu aktiviteler, fuar katılımlarından bölgesel müşteri yemeklerine, radyo spotlarından roadshow’lara uzanan geniş bir yelpazede hedefler paralelinde sürdürülüyor. Ayrıca BusStore, her marka ve model araç temin imkânlarıyla, ihracat pazarlarına yönelik tüm ticari fırsat ve potansiyelleri de değerlendiriyor.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.