"Sırça köşkten iş yönetmenin alemi yok"

"Sırça köşkten iş yönetmenin alemi yok"

Adapazarı Pamukova’daki Özdemir Dinlenme Tesisleri’nde yer alan “Mercedes-Benz Dinlenme Köşesi” kamyon şoförlerinin keyifli bir mola için ihtiyaç duydukları her türlü konforu ve teknoloji desteği sağlayan donanımları ücretsiz olarak sunuyor.

Mercedes-Benz Türk, sektöre yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekleyerek hizmete açtığı dinlenme köşelerinde, kamyon şoförlerine konforlu bir mola imkanı sunmaya devam ediyor. Adapazarı-Bilecik yolu üzerindeki Özdemir Dinlenme Tesisleri’nde yer alan ve kamyon şoförlerine özel olarak hazırlanan “Mercedes-Benz Dinlenme Salonu”, Mayıs 2014’ten beri 300.000’den fazla şoföre hizmet verdi.    

Birinci yılı vesilesiyle Adapazarı Pamukova’daki “Mercedes-Benz Dinlenme Köşesi”ni ziyaret eden Mercedes-Benz Türk yöneticileri, kamyon şoförleriyle bir araya gelerek birlikte yemek yediler ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler. 

“Sektöre yatırımlarımız devam ediyor”

Sohbet sırasında, kamyon şoförlerinin gerek araçlar ve finansmanı gerekse çalışma şartları konusunda ihtiyaçlarını anlamak ve onlara en uygun çözümleri sunmak için yanlarında olmaya devam ettiklerinin altını çizen Mercedes-Benz Türk A.Ş. Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, bu doğrultuda dinlenme tesislerinin sayısını artırmayı planladıklarını belirtti. Özbayır sözlerine şöyle devam etti: “Şirket olarak yıllardır yerli üretim kamyon ve çekicilerimiz ile pazarın 13 yıldır lideriyiz. Günümüzde araçlarda değişen teknolojiye ve sektörün Türkiye’deki gelişimine paralel olarak, kullanıcıların da değiştiğini söylemek mümkün. Kamyon şoförleri artık çok daha bilinçli ve teknolojiye daha hakim. Sektörü ve ürünleri yakından takip ediyor, beklentisini ifade ediyor ve bilinçli araç kullanımı sayesinde sektöre önemli katkılarda bulunuyorlar. Bunun beraberinde tabii ki beklentilerinin de değiştiğini görüyoruz. Kullanıcılarımız artık, araç tekniği ile yakından ilgileniyor, haberleri internetten takip ediyor, sosyal medya kullanıyor. Mercedes-Benz Türk olarak biz, bu meslek grubunda çalışan arkadaşlarımızı anlıyor, onların yanında olmaya çalışıyoruz.

pamukova-mb-6.jpg

"Yesinler, içsinler, rahat etsinler"

Türkiye’de kamyonculuğun yeteri kadar önemli ve itibar gördüğünü söylemenin mümkün olmadığını belirten Bahadır Özbayır, son zamanlarda standartların artmaya başladığını fakat sektör olarak tam anlamında itibarını oturtabilmiş olmadığını söyleyerek "Mercedes-Benz olarak bu konuda sorumluluk duyuyoruz, sadece kendi markamıza değil kamyonculuk sektörüne faydamız olsun dedik. Kamyoncuların en çok uğradığı yerlere kendilerini daha iyi hissetmeleri için rahatını arttıracak hizmet sunabilme amacıyla böyle bir köşe yapma fikri doğdu, kamyoncu barınağı diyebiliriz buraya. Yesinler, içsinler rahat etsinler ticari beklentimiz yok belki şoför arkadaşlarımızın bir hayır dualarını alırız" dedi.

"Kamyoncular olmazsa ekonomi yürümez"

Mercedes-Benz'in kurduğu alanın tüm kamyoncuların buluşma köşesi olduğunu ifade eden Mercedes-Benz Türk A.Ş. Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır "Marka ayrımı yapmadan tüm şoförlerin başımız gözümüz üstündedir. Kamyonculuk işi Türkiye’de zor işlerin başında geliyor, gece gündüz demeden direksiyon başında ömür geçiriyorlar. Şoförler velinimetimiz,onlar olmazsa ekonomi çarkları yürümez.Kamyon işi bir ülkedeki ticaretin en büyük göstergesi, kamyon lüks malı değil yatırım malı sonuç olarak önemli ve değerli bir ticaret alanı" diyerek kamyon şoförlerine verdikleri önemi belirtti.

"Sırça köşkten iş yönetmenin alemi yok"

Kamyoncularla buluşmak üzere yılda birkaç kere kuru pilav aktivitesi adını verdiğikleri etkinliğimiz var diyen Özbayır, ismin işin bahanesi maksat muhabbet olsun diyerek devam etti. "Bizde bizzat katılıyoruz, fabrikadan arkadaşları alıyorum yanıma ve son kullanıcı şoför arkadaşlarla araçlar hakkında konuşarak değerli bilgiler ediniyoruz. Burası pilot bölge ama ülkemizin çeşitli yerlerinde yeni kamyon dinlenme alanları bulmakla alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Sırça köşkten iş yönetmenin alemi yok sahaya inmek önemli, müşteriye temas etmek gerek."

pamukova-mb-2.jpg

"Bireysel iş yapan azaldı, kurumsallaşma artıyor"

Son 5-6 yıla baktığımız zaman bireysel kullanıcıların azaldığını, kurumsal ve profesyonel firma adına şoförlük yapanların sayısı arttığını anlatan Bahadır Özbayır "Eskiden burayı kurmuş olsak daha çok kendi kamyonuyla gelenleri görecektik ama bugün bakınca çoğunluğu firmada çalışıyor. Türkiye’de kurumsallaşma giderek artıyor, karayolu taşıma mevzuatıda bunu tetikleyen unsurların başında geliyor ve artık bir adet 6x2 kamyonla 25 tona tekabül eden çekici ile işe soyunamıyorsunuz. Lojistik firmalarının dev filoları ile tek başınıza rekabet etmeniz mümkün değil" diyerek şartların zorluğundan bahsetti.

“Mercedes-Benz Dinlenme Salonları”nın sayısı artacak

Bu sebeple önemli bir adım atarak, Özdemir Dinlenme Tesisleri’nde onlara özel bir alan oluşturduklarını ifade eden Özbayır: “Her türlü dinlenme ihtiyaçlarını karşılayacak konforu ve teknoloji desteği sağlayan donanımları ücretsiz olarak sunuyoruz. Bu kurgudaki tesis sayısını Türkiye genelinde artırmak için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi. 

pamukova-mb-4.jpg

 

pamukova-mb-manset.jpg

 

pamukova-mb-5.jpg

 

pamukova-mb-3.jpg

pamukova-mb-1.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.