Volvo Kamyon, yeni Volvo FH tasarımı ile 'Red Dot' ödülünü aldı

Volvo Kamyon, yeni Volvo FH tasarımı ile 'Red Dot' ödülünü aldı

Volvo Kamyon, yeni Volvo FH ile binlerce farklı uluslararası ürünün önüne geçerek “Red Dot” tasarım ödülüne layık görüldü.

Tasarım uzmanlarından oluşan jüriyi büyüleyen yeni Volvo FH, otomotiv ve ulaşım alanında prestij ödülünün sahibi oldu.

“Red Dot” ödülü, ürünün üstün tasarım başarısının uluslararası kabul gördüğünü simgeleyen bir kalite etiketi ve tasarım kalitesinde dünyanın en önemli onaylarından biri olarak kabul ediliyor.


Uluslar arası prestij ödülü Volvo’nun

Uluslar arası anlamda bir ürün tasarım ödülü olan “Red Dot”, tasarım da global standartlarda kaliteyi temsil ediyor ve tasarım konseptinin arkasındaki ekibi onurlandırıyor.

“Red Dot 2013” tasarım ödülleri yarışmasına bu yıl dünya çapındaki 54 ülkeden üretici, tasarımcı ve mimarlar 4.662 ürün ile katıldı. Ancak sadece19 kategorideki en iyi yenilikçi tasarım çalışmaları, uluslararası jüri tarafından ödüllendirildi. Yeni Volvo FH, 16. kategori olan otomotiv ve ulaşım alanında prestij ödülünü kazandı.


Rikard Orell: ‘Ödül, yaratıcı ruhumuza ödüldür’

Volvo Kamyon Tasarım Direktörü Rikard Orell yaptığı açıklamada, “Dünyanın en büyük, en seçkin tasarım yarışmalarından birinde böyle saygın bir ödül kazandığımız için son derece gurur duyuyoruz’ dedi. Bu ödülün, uzun yıllar süren sıkı çalışmalarını temsil ettiğini ve Volvo Kamyon adına yaratıcı ve yenilikçi ruhları için bir hediye olarak gördüklerini kaydetti. Sözlerine şöyle devam eden Rikard Orell: ‘yeni Volvo FH geliştirilirken, tasarıma ve tasarımın uyandırdığı hisse büyük önem verildi. Aslında bu, ticari araç tasarımında çok da öncelikli olmayan bir unsurdur. “Red Dot” jürisi bu tasarım çabalarımızı fark ettiği ve endüstriyel tasarım kalitesinin uluslararası kabul gördüğünü simgeleyen bu ödülü aldığımız için büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

Profesör Dr Peter Zec :’ Red dot, küresel rekabette koruma sağlıyor’

Red Dot’un öncüsü ve CEO'su Profesör Dr Peter Zec konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, "Güçlü tasarım ve ekonomik başarı günümüzde bir arada ilerliyor. “Red dot: product design 2013”ü kazananlar oldukça gelişmiş bir tasarım kültürü ve tasarım endüstrisinin başkahramanlarıdır, uluslar arası Red Dot jürisinin detaycı yaklaşımı sayesinde yaratıcı tasarımlar, ürün kalabalığında yok olmayacak ve böylece küresel rekabet alanında kendini koruyabilecek” dedi. 


 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum