Yeni MAN Kamyon Nesli iki iF DESIGN ÖDÜLÜ kazandı

Yeni MAN Kamyon Nesli iki iF DESIGN ÖDÜLÜ kazandı

Yeni MAN Kamyon Nesli olağanüstü tasarımıyla eleştirmenleri ve müşterileri etkiliyor. Gıptayla bakılan iF DESIGN AWARD’da, yeni MAN TGX, tasarımının özel işlevselliğiyle puan topladı.

iF DESIGN AWARD 2021 (iF TASARIM ÖDÜLÜ 2021) için başvuranların sayısı çoktu: Jüri üyeleri, gıptayla bakılan ödülün kazananını 52 ülkeden neredeyse 10 bin başvuru arasından seçmek zorunda kaldı. Güçlü rekabete rağmen, yeni MAN Kamyon Nesli, kullanılan malzemelerin ve renklerin uyumu ile 98 kişiden oluşan güçlü, bağımsız, uluslararası jüriyi ikna etmeyi başarırken MAN TGX de ek bir yarışmada özellikle işlevsel tasarımıyla jüriyi etkiledi.     

MAN Kamyon Tasarım Bölümü Başkanı Rudolf Kupitza, yeni MAN Kamyon Neslinin hemen ayırt edilen genel görünüşünü yaratmak için faydalandıkları ifade gücü ve kullanışlılık etkileşimini anlatırken, “Araç dışındaki dinamik tasarım, gelişme, gelenek ve sürdürülebilirliği birleştirmekte ve aslan logosu ile güçlü ve coşkulu bir kamyon kişiliği yaratmaktadır. İçeride, araç, uzun seferler için bile sürücünün sezgisel, güvenli ve rahat iş ve yaşam alanı ihtiyacına göre tutarlı bir şekilde düzenlenmiştir” dedi.   

MAN Truck & Bus Satış ve Müşteri Çözümlerinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Göran Nyberg, özellikle kullanışlı sürücü alanı tasarımıyla Red Dot Tasarım Ödülleri’nden bir Red Dot’un ve Alman Tasarım Ödülleri’nden bir Altın ödülün peşinden gelen iF DESIGN ÖDÜLÜ’nün getirdiği sevinçle “bu yeni ödülden çok gurur duyduk. Bu, tüm tasarım ekibimizin yaratıcılık ve tutkusunun muazzam şekilde onaylanmasıdır. Yeni kamyonlar gerçek MAN’lardır ve her sürücü için aslan gücünde yol arkadaşlarıdır” dedi.     

1621501058-if-design-award-2.jpg

Tutarlı şekilde sürücüye odaklı tasarım 

MAN, farklı modellerden 700 kadar kamyonun sürücüsünü, sürüş simülatörünü ve test pisti çalışmalarını yeni Kamyon Neslinin geliştirilmesi sürecine kattı ve böylece bu sürücülerin deneyimlerini yeni kamyon neslinin tasarımına entegre etti. 

Sürücü mahalli birbirinden bağımsız çalıştırılabilen üç sistemle belirlenmektedir: Bir yanda cihaz kümesi, diğer yanda 12,3 inç göstergesiyle medya ve navigasyon sistemi ve inovatif MAN SmartSelect işletim birimi ve uzun mesafe araçların kabininde, dinlenme alanından konfor ve eğlence fonksiyonlarını kontrol etmek için iç mekân uzaktan kumandası. Her sistem, kendi kamyona özgü kontrol mantığına sahiptir ve aynı zamanda bütüncül etkileşim konseptine entegredir.    

Yüksel kaliteli ve kullanışlı malzemeler, ergonomik açıdan mükemmel oturma ve uyuma konforunun yanı sıra sayısız yardım ve güvenlik sistemi, aynı zamanda, yeni kamyon neslinin geleceğe yönelik bağlanabilirlik özelliği, kamyon sürücülerinin giderek daha çok emek isteyen günlük çalışma hayatlarını kolaylaştırmaya kalıcı bir katkıda bulunmaktadır.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.