Başkan Göksel Ovacık; ‘’H plaka sektörümüze hayırlı olsun’’

Başkan Göksel Ovacık; ‘’H plaka sektörümüze hayırlı olsun’’

İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası ve Özulaş A.Ş. Başkanı Göksel Ovacık ve ekibinin, söz verdiği uygulamalar birer birer hayata geçiyor

Başkan Göksel Ovacık, yaptığı açıklamada;’’İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)) Meclisinin 17.09.2020 tarih ve 906 Sayılı kararı ile hayat bulan ve 01 Aralık 2020 tarihinden itibaren uygulamasına başlanan ÖTİS ‘nin (Özel Taşımacı İşletme ve Hak Ediş sistemi) ayakları birer, birer tamamlanıyor.

Bunlardan birisi olan Seri Plaka, 03 Haziran 2021 tarihinde yapılan UKOME toplantısında talebimiz doğrultusunda (H) serisi olarak kabul edilerek hayata geçirilmiştir.

İBB ve İETT ilgili birimlerinin konuyla alakalı yasal mevzuatın gereği olan diğer prosedürler tamamlamasına müteakip (H) plakalar Özel Halk Otobüsü İşletmecilerine dağıtılacaktır. Hayırlı ve uğurlu olsun.

(H) Plaka sektörün uzun süreden beri peşinde olduğu bir hayali idi. Kısmet bugüne imiş. Sektöre değer katacak, işletmecilerin motivasyonunu yükseltecek ve ayrıca sorumluluğunu artıracak bir düzenlemedir.

goksel-ovacik.png

Kurumsal işletmecilik ve denetim yönünden çok önemli bir adımdır. Artık her araç değişikliğinde plaka değiştirme problemi sona erecek, bir külfet ve zahmetten daha kurulmuş olacağız

Talebimiz idare tarafından makul karşılanarak hayata geçirilmiştir. Artık bundan sonra işletmeciler olarak bizlerin de hizmet kalitesinin artırılması noktasında idarenin alacağı karar ve düzenlemelere, kurallara uyarak, hizmetin sunumunda çok daha fazla itinalı ve dikkatli olarak ve işe daha çok sahip çıkarak çıtayı yükseltmemiz gerekmektedir.

(H) Serili Plakanın gerek ÖTİS kapsamına alınması, gerekse kabulü ve nihayetinde UKOME tarafından onaylanması sürecinde emeği geçen başta İBB Başkanımız Sayın Ekrem İMAMOĞLU olmak üzere İBB Meclisi ile UKOME üyelerine, İBB Genel Sekreterimiz Sayın Can Akın ÇAĞLAR, Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Orhan DEMİR ile İBB Ulaşım Dairesi Yöneticilerine, İETT’nin eski ve yeni Genel Müdürlerine, değerli yöneticilerine, onları temsilen ve onların adına yaptığımız çalışmalarda desteklerini esirgemeyen ve bizlere pozitif enerji yükleyen değerli ÖHO şirket Başkanları ile Özel halk otobüsü işletmecilerine teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ediyorum’dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.