Bitlis'te 25 adet Isuzu markalı Halk otobüsü sefere başladı

Bitlis'te 25 adet Isuzu markalı Halk otobüsü sefere başladı

Bitlis Belediyesi tarafından ihalesi yapılan şehir içi toplu taşımacılığı artık halk otobüsleri ile yapılıyor. İlk etapta Isuzu marka 25 adet halk otobüsün Bitlislilerin hizmetine girdi.

İtfaiye Müdürlüğü'nde düzenlenen törene; Ak Parti Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler ve Vedat Demiröz, Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Ak Parti İl Başkanı Fatih Kadirioğlu, Kooperatif üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


Bitlis’te kimsenin hayal edemediği Isuzu araçlarla taşımacılık yapılacağını söyleyen Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Araçların yatırım bedelinin kirasıyla beraber 300 bin TL’yi bulduğunu da sözlerine ekledi. Alaydın "Bu eserin ortaya çıkması ve yatırım yapmak çok kolay bir iş değil. Bu yatırımın bedeli bir araç için yaklaşık olarak kirasıyla birlikte ortalama 300 bin TL'dir. Yatırımı yapan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. İnşallah bu süreç Bitlis'imize hayırlı olur. Neticede kimsenin hayal edemediği bu araçlar Bitlis'e geldi” diyerek mutluluğunu dile getirdi. "İleriki zamanlarda 50 midibüste yetmeyecek" Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın "Bu araçlar, içindeki cihazlar halkımızın kullanımına sunulmuş oldu. Toplu taşımacılık konusunda halkımızdan aldığımız şikâyetlerin çok büyük bir bölümü bu araçlarla bir şekilde gidermiş olduk. Minibüs hakikaten bizim ailelerimizin örf ve adetlerine uymamaktaydı. Ana arterlerde otobüsler, yolları dar olan yerlerde ise mecburen minibüs çalışacak. Ben inanıyorum ki ileriki zamanlarda 50 midibüste yetmeyecek. Halkımız daha rahat etsin, daha rahat toplu taşıma araçlarından faydalansın istedik " dedi. www.tasimacilar.com 17.05.2012 / 11:00