EGO Genel Müdürlüğü, 282 otobüs için ihale gerçekleştirdi.

EGO Genel Müdürlüğü, 282 otobüs için ihale gerçekleştirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Youtube kanalından canlı olarak yayınladığı EGO Genel Müdürlüğü otobüs ihalesine 5 otobüs markası teklif verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin garantörlüğünde Avrupa İmar ve  Kalkınma Bankası ( EBRD) ile imzalanan kredi sözleşmesi kapsamında finanse edilen satın alması EGO Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve iki kısımdan oluşan otobüs alım ihalesinin ikinci aşaması bugün gerçekleşti.

Birinci bölümde 163 adet körüklü ve 91 adet solo olmak üzere toplam 254 adet CNG yakıtlı otobüs, ikinci bölümde ise 28 adet dizel yakıtlı körüklü otobüs olmak üzere iki bölümde toplam 282 adet otobüs alımını içeren söz konusu ihalede ilgili otobüslerin 2 yıl süre ile garanti, periyodik bakımları ve eğitimleri  de üstlenilmiş olacak. 

Şartnamaye göre araçlar,  Şehiriçi yolcu taşımaya uygun, alçak tabanlı, klimalı, bisiklet taşıma aparatlı, yolcu bilgilendirme ve anons sistemli, hareketi kısıtlı yaşlı, hamile ve engelli yolcu erişimine uygun, araç takip sistemli, kamera ve kayıt sistemli, panik butonlu gibi  özel güvenlik donanımlı  olacak.  

İhale sonuçlarının ise 15 gün sonra açıklanacağı belirtildi. 

İhaleye katılan markalar lot 1 için aşağıdaki teklifleri sundu.

BMC                        49.914,031 €
MAN                        67,742, 915 €
Mercedes- Benz   51,320,471  €
Karsan                    53,642,190  €
 

 

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum