İETT İkitelli Garajı’nda İETT Otokar Bakım Onarım Kademesi açıldı

İETT İkitelli Garajı’nda İETT Otokar Bakım Onarım Kademesi açıldı

IETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün üç ihalesini kazanarak toplamda 750 adet otobüs siparişi alan Otokar’ın yeni tesisi “İETT Otokar İkitelli Bakım Onarım Kademesi” İETT İkitelli Garajı’nda açıldı.

Otokar, İETT İkitelli Garajı’nda yeni bir tesis açtı. İETT’den yakın zamanda üç ihale kapsamında alınan 750 adet otobüsün yedek parça, 5 yıllık bakım ve idamesinden sorumlu olan Otokar bu hizmetleri vereceği yeni tesisin açılış törenini İkitelli garajında gerçekleştirdi.

“İETT Otokar İkitelli Bakım Onarım Kademesi”nin açılış töreni İETT İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç ve Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül’ün katılımlarıyla yapıldı.


50 yıl öncede Otokar, 50 yıl sonrada Otokar

Düzenlenen törende konuşma yapan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, 50 yıl önce İETT’ye yine Otokar’ın hizmet verdiğini anımsatarak şunları söyledi: “1960’lı yıllarda döneminin en çağdaş araçları olan burunlu Magirus otobüslerimiz ile İETT ile başladığımız yolculuğa 2010’lu yıllarda yine İstanbul’umuza yakışır modern KENT otobüslerimizle devam ediyoruz. 50 yıl sonra yeni nesil otobüslerimizi İstanbul sokaklarında görmek ve milyonlarca insanın taşınmasına vesile olmak bizim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı. Sözleşmemize göre şimdiye kadar 200 araç teslim etmiş olmamız gerekirken, bugün itibarı ile 300 adet aracımızı kullanıma sunduk. Sanırım bu rakamlar heyecanımızın en güzel kanıtı.”

142 yıldır faaliyet gösteren İETT’nin farklılaşma ve yenileşme faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten İETT İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı yeni satın alım modelinin dünyaya örnek olabilecek bir sistem olduğunu ifade etti.

İETT gibi Toplamda 1705 otobüsle dünya da filo yenilemesine giden başka bir kurum daha olmadığını ifade eden Baraçlı, yeni satın alım modelinin verimlilik ve etkinlik açısından önemli bir etken olacağını belirtti. Yerli üretimin önemine vurgu yapan Baraçlı, “Bizim hedefimiz hem kamunun verimliliği ve etkinliğini artırmak bununla beraberde özel sektörde farklı modelleri de ortaya çıkartabilecek bir anlayış ortaya koymak istiyoruz” şeklinde konuşarak hedefin hem satıcı, hem kullanıcı, hem işletmeci hem de aynı zamanda ülke odaklı bir anlayış içerisinde memnuniyeti sağlayabilmek olduğunu belirtti.

Törende Otokar’ın İETT’ye İkitelli Garajı bünyesinde verilen hizmetler ve işleyişler hakkında bilgi veren Otokar Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Levent Sayar, hizmete alınan tesiste güncel ihtiyaçlar doğrultusunda yapılan restorasyon ve iyileştirme yatırımlarından bahsetti. Sayar, İETT garajlarında şu ana kadar 889 şoföre eğitim verildiğini, araçların servise verilme oranın hedeflenen değerden çok daha iyi bir şekilde gerçekleştiğini söyledi.

Törende işleyiş ve süreçler kapsamında katkı sağlayan İETT personeli ve Otokar mühendislerine teşekkür plaketleri takdim edildi.


 


 


 


 


 


 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum