İzmir toplu taşımacılık konferansına ev sahipliği yapacak

İzmir toplu taşımacılık konferansına ev sahipliği yapacak

İzmir, 21-22 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek “Toplu Taşımacılık Konferansı”na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Konferans, dünyanın toplu taşımacılık alanında en büyük sivil toplum kuruluşu olan Brüksel merkezli UITP, İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü ve İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği işbirliğiyle yapılacak.

Ulaşım sektöründe faaliyet gösteren meslek odalarının temsilcilerinin yer alacağı konferansa, 300’e yakın yerli ve yabancı uzmanın katılması bekleniliyor.

“Kent içi Ulaşımda Ücret Yönetimi” başlıklı “Toplu Taşımacılık Türkiye Konferansı” 21-22 Şubat tarihlerinde İzmir’de yapılacak. Konferans, dünyanın toplu taşımacılık alanındaki en büyük organizasyonu olan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği, İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği ve ESHOT Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

“90 dakika aktarmalı sistem” ile UITP bölgesel ödülü kazanıldı

2011 Yılında Dubai’de düzenlenen 59. UITP (Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği) Dünya Kongresi ve Fuarı’nda Büyükşehir Belediyesi’nin uyguladığı otobüs, metro, vapur ve banliyö arasında entegrasyonu sağlayan “90 dakika aktarmalı sistem” ile UITP Bölgesel PTX2 ödülünü kazanan İzmir, bu kez de toplu taşımacılık sektörü adına büyük önem taşıyan uluslararası bir etkinliğin de merkezi olmaya hazırlanıyor.

“Kent içi Ulaşımda Ücret Yönetimi: Ücret Politikaları, Yasal Düzenlemeler, Ücret Yapısı, Teknoloji ve Operasyon” temasıyla düzenlenen Toplu Taşımacılık Türkiye Konferansı’nda otobüs, raylı sistem, deniz ulaşımı, taksi ve minibüsler gibi kent içi ulaşımdaki tüm unsurlara ilişkin teknik detaylar, Türk ve uluslararası uzmanların katılımı ile tartışılacak. Konferansta toplu taşımacılıkta ücret yönetimi hakkında mevcut sorunlar da ortaya konulup çözüm yolları üzerinde fikir alışverişinde bulunulacak. 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.