Kâmil Koç,  personel eğitimlerini aralıksız sürdürüyor

Kâmil Koç, personel eğitimlerini aralıksız sürdürüyor

Kâmil Koç’un sahadaki marka yüzleri olan kaptan ve hostlara yönelik verilen eğitimler, şirketin kendi bünyesinde kurduğu Kâmil Koç Akademi’nin uzman eğitmenlerinin yanı sıra resmi ve özel sektördeki uzman paydaşları ile birlikte yürütülüyor.

Personel eğitimleri ile yolcularının seyahatlerini mükemmelleştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Kâmil Koç Akademi Eğitim Uzmanı Serkan Tatlısu, verilen eğitimlerin içeriği ve sağlanan katkıya ilişkin şunları söyledi:

“Ulaşım sektöründeki bir asra yaklaşan geçmişimizle, Türkiye’nin en köklü markasıyız. Tam 97 yıldır bilgi, birikim ve tecrübemizle sektörümüzde hizmet kalitesini hep geliştirmeye, daha da yukarı taşımaya çalışıyoruz. Bu yaklaşım doğrultusunda uzun yıllardır markamızın yolcularımız nezdindeki yüzleri olan kaptan ve hostlarımızın belli periyotlarla eğitimlere tabii tutuyoruz. Her yıl yüzlerce kaptanımız ve binlerce hostumuza verdiğimiz bu eğitimlerle, bir yandan hizmet kalitemizi, standartlarımızı daha da geliştirirken, diğer yandan onların kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

1675062664-kamil-ko-e-itim-1.jpg

Bu süreci de özel sektördeki uzman paydaşlarımızın yanı sıra bünyemizde kurduğumuz Kâmil Koç Akademi ile yürütüyoruz. Eğitimlerimizde, gelişen teknolojilerin ışığında üretilen yeni otobüslerin donanımlarını ve kullanımlarını detaylı bir şekilde anlatıyor, Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa’da düzenlediğimiz test sürüşleri ile pratik ve uygulama ile destekliyoruz. Her yıl yüzlerce kaptanımız ve binlerce hostumuza verdiğimiz bu eğitimlerle, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

1675062667-kamil-ko-e-itim-3.jpg

Bunun yanında Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ile birlikte hareket ederek, kanunlar ve uygulamalar hakkındaki en güncel bilgileri, önemli bir lastik üreticisi ile birlikte araç lastikleri hakkında bilinmesi gerekenleri, yine önemli bir otobüs markasıyla birlikte de ileri sürüş tekniklerine ilişkin işin püf noktalarını kaptanlarımıza aktarıyoruz. Son olarak geçtiğimiz ay otobüs üreticisi markanın tesislerinde, kaptanlarımıza teorik ve ileri sürüş tekniği eğitimleri verdik. Eğitimlerimizde özellikle test sürüşünden ileri sürüş tekniklerine, yeni nesil otobüs teknolojilerinden trafik mevzuatına, yolcularla iletişimden iş bilgisi ve hizmetin inceliklerine kadar birçok başlık yer alıyor. 

Önümüzdeki süreçte farklı illerimizde de devam ettireceğimiz bu eğitimleri, yolculuğu hem güvenli hem de konforlu hale getirilmesi adına çok önemli ve değerli buluyoruz. Elbette sadece bilgiyi vermek yetmiyor, bu bilginin sefer boyunca doğru ve yerinde uygulanması da büyük önem taşıyor. Bu noktada yolcularımızın geri dönüşleri bizim için çok önemli bir veri oluşturuyor. Bugün Türkiye’de en çok tercih edilen markasıysak, bunda şüphesiz bu bilgilerle kusursuz hale getirmeye çalıştığımız hizmet politikamızın da çok önemli bir katkısı var.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.