EMK Damper “İstanbul’un Çılgın Projesi”ne talip

EMK Damper “İstanbul’un Çılgın Projesi”ne talip

2011 yılı başında üretimine başladığı damper pazarında, kısa sürede yalnızca yurtiçinde değil, yurtdışı pazarda da yer edinmeyi başaran EMK Damper, “İstanbul’un Çılgın Projesi” için hazırlanıyor.

İstanbul’un gerekli AR-GE çalışmaları yapıldığı takdirde tüm çılgın projelere EMK Damper’in hazır olacağını belirten Emek Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Uslu, projelerin yoğunlukla inşaat ve yapı sektörüne iş imkânı sağlayacağını öngörerek gerekli alt yapı çalışmalarına hız verdiklerini ve projenin hafriyatına talip olduklarını kaydetti.


“Sadece kanal projesi için 2 milyar m³ hafriyat alınması gerekecek”
Uslu, “Sadece kanal projesinin gerçekleşmesi için 2 milyar m³ hafriyat alınması gerekecektir. 1 aracın ortalama 20 m³ taşıdığını varsayarsak, bu 1 aracın 100.000.000 sefer yapması demektir. Bu hafriyat kaldırma işleminin gerçekleşmesi için binlerce araç gerekli olacaktır. Örneğin 5000 araçla bu projenin gerçekleşeceğini varsayarsak, bu beher aracın 20.000 sefer yapması demektir. Ayrıca, bilim adamları tarafından yer altı suları ve değerlerinin zarara uğramaması adına yapılacak alt yapı çalışmaları, proje alanlarındaki inşaat çalışmaları da hafriyat ihtiyacının artmasına neden olacaktır" diyerek, Emek Group’un bu projede yer almaya ve büyük oyuncu olmaya hazır olduğunu açıkladı.


“Kullanılacak teçhizatın teknolojik yapısının çok iyi olması gerekiyor”
Bu tür büyük ve uzun süreli projelerde kullanılacak teçhizatın teknolojik yapısının üstün olması gerektiğine değinen Osman Uslu, damperlerin, maksimum ağırlıkta yük taşıyabilmesi için, kendi ağırlığının hafif olması ve hafif olduğu kadar da dayanıklı olması gerektiğinin altını çiziyor. EMK Damper olarak tüm bu özellikleri barındıran son teknoloji ürünlerini Türk hafriyat sektörüne sunduklarını, örneğin, şasi kesimleri için piyasadaki bütün üreticilerde plazma kesme teknolojisi kullanılırken, ürünlerinde olası çentik etkisine bağlı şasi çatlamalarını önlemek lazer kesim teknolojisini kullandıklarını belirtiyor. Damperlerin üretimi esnasında gerekli kalite proseslerinin ( ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001) uygulanmakta olduğunu da ekliyor. İstanbul Silivri’deki 30 bin m2 kapalı, bin 500 m2 açık stok alanına sahip olan fabrikada üretilen EMK Damperler, Yine Silivri E5 Karayolu üzerinde yer alan 3500 m2’lik showroom’da sergileniyor. www.tasimacilar.com 19.07.2012/14:16