Schmıtz Cargobull Treder - 6. Ağır Vasıta Treyler Zirvesinde

Schmıtz Cargobull Treder - 6. Ağır Vasıta Treyler Zirvesinde

Schmitz Cargobull Türkiye sektör paydaşlarının ‘’Treyler üretiminin geleceği Türkiye’’ sloganı ile bir araya geldiği, 6. Ağır Vasıta Treyler Zirvesi’ne katılım sağladı.

Zirvedeki panelde Schmitz Cargobull Türkiye CEO'su M. Kerem Taş, Türkiye Treyler Üretim Endüstrisi'nin bugünü ve yarını hakkında önemli bilgiler verdi.

sec-sos-int.jpg

Türkiye treyler sektörünün, 2022 yılında Avrupa'nın 2. en büyük üretim hacimli pazarı haline geldiğini belirten Sn. Taş, bunun alelade bir başarı olmadığını, Türkiye'deki endüstrinin ne kadar önemli ve dayanıklı olduğunu, bu sebeple de Avrupa'daki treyler üreticilerinin Türkiye'ye yatırım yaptığını belirtti. Türkiye'deki üretimin yıldan yıla dramatik iniş ve çıkışlara sahip olduğunu, buna dayanarak ayakta kalmaları ile Türk üreticilerin büyük bir başarıya imza attıkları yorumunda bulundu. Aynı zamanda Türkiye'deki üretiminin millileştirilmesinin önemini belirtti.

sec-sos.jpg

130 yılı aşan üretim tecrübesine sahip olan Schmitz Cargobull'un, Türkiye'deki üretim tecrübesinin henüz çok genç olmasına rağmen Adapazarı üretim hattıyla 2016 yılında başlayan yatırımlarının her yıl artarak devam ettiğini belirtti. Öyle ki Adapazarı fabrikasının 2023 yılında çift vardiya üretim planına geçiş yaptığı bilgisini ekledi.

int-sos-sec.jpg

Schmitz Cargobull Türkiye'nin 2024 yılında da 3. yıl üst üste ''Great Place to Work'' bağımsız kurumu çalışan araştırması sonucunda üretim yerleri klasmanında ödüle layık görülmesinin gururla öneminden bahsederken, genç çalışanlara yatırım yaparak insan kaynağı yapılarını güçlendirdiklerini belirtti.

int-sos-sec-001.jpg

Son olarak, temiz geleceğe yönelik treylerler üretiyoruz başlığı altında ''Yeşil Mutabakat'', ''Küresel Isınma ve Karbon Salınımı'', ''Çevreci ve yeşil lojistik operasyonları'' konularında yoğun çalıştıklarını vurguladı. Yeşil bir dünya için Schmitz Cargobull'un çevreci ürünler geliştirdiğini ve geliştirmeye devam ettiğini belirtirken, bu alanda ''%100 Elektrikli ve %100 Akıllı Frigofirik Treyler'' , ''Karbon Salınımı ve Yakıt tüketimini Düşüren Aerodinamik Tenteli Treyler'', tüm bunlara adapte Telematik Sistemleri, Telematik ile entegre çalışan TPMS ve de VECTO regülasyonuna göre ürünler üretmekte olduklarından da bahsetti. Schmitz Cargobull'un gelecek vizyonunun bu perspektiften ilerleyeceği bilgisini paylaştı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.