“Akıllı Kart” ile kontrol şirketlerde

“Akıllı Kart” ile kontrol şirketlerde

DKV, sunduğu “Akıllı Kart” uygulaması ile yakıt alımında tercih özgürlüğünü şirketlere sundu. Bu sayede yüzde 2 buçuğa kadar bir tasarruf sağlanabiliyor.

Avrupa ülkeleri ile Türkiye’ye komşu ülkelerin tamamına tasarruf imkanı sağlayan DKV, şimdi de “Akıllı Kart” sayesinde yakıtta tercih özgürlüğünü şoförlerin elinden alarak firmanın stratejileri doğrultusunda gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Bu uygulama ile araç sürücüleri belirli istasyonlardan, belirli tür ve miktarda alım yapabilecekler. 100 bin litre akaryakıt tüketiminde yedi bin Avro tasarruf
DKV Akıllı Kart, dünyada bir ilk. Bu uygulama sadece belirlenen bütçelere uyulmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda en verimli rotanın izlenmesini de gerçekleştirebiliyor. Limit, filo yöneticisinin tercihlerine göre değişebiliyor.
Diğer yandan DKV Akıllı Kart, ilk pilot uygulamasında, ayda 100 bin litre akaryakıt tüketen bir şirketin yedi bin Avro tasarruf yapabilmesini sağladı. Ayrıca PIN kodu ile, çalınmalara karşı güvenlik de sağlanıyor.
Tuna: "100 bin litrede yedi bin Avro tasarruf"
DKV Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Tuna ise, DKV Akıllı Kart hakkında şunları söyledi; “Akıllı sayesinde, firmanın isteğine bağlı olarak araçların alacağı yakıt tipini ve istasyonları önceden belirleyebiliyoruz. Böylelikle pahalı istasyonların seçilmesi, dizel performans yakıtlarının 10 yaşındaki tırlarda kullanılması ya da fazladan akaryakıt tüketimi gibi istenmeyen durumlar sona eriyor." www.tasimacilar.com 31.01.2012 / 11:50