BP, 100. Yılını çalışanlarıyla kutladı

BP, 100. Yılını çalışanlarıyla kutladı

BP Türkiye, 100. yılını çalışanları ile Çırağan Sarayı’nda düzenlediği gala yemeği ile kutladı.

Ülkemizde 1912 yılında faaliyetlerine başlayan ve asırlık tarihi boyunca Türkiye’nin çeşitli evrelerine tanıklık eden BP Türkiye, 100’üncü yılını Çırağan Sarayı’nda çalışanları için düzenlediği gala yemeğiyle kutladı.
BP’nin Türkiye’deki 100 yıllık yolculuğunu belgesel tadında aktaran kurumsal filmin izlenmesi ile anıların tazelendiği gecede, İstanbul 12 Orkestrası benzersiz yorumuyla renk katarken, davetliler Beone Project’in dans şovlarıyla doyasıya eğlendiler. “Türk ekonomisine katkımız kararlılıkla sürecek”
Gecenin ev sahipliğini yapan BP Türkiye Ülke Başkanı Can Suphi açılış konuşmasında, tüm dünyada 100. yılını kutlayan şirket sayısı çok az iken BP’nin, Türkiye’de 100. yılını kutladığına dikkat çekti ve sözlerine şöyle devam etti: “100 yıldır enerji alanında itibarlı şekilde hizmet vermiş, ülkemizin en köklü şirketlerinden biri olmanın gurur ve sevincini yaşıyoruz. 100 yıllık geçmişimiz, aslında yeni bir başlangıç. Şirketimizin küresel vizyonu doğrultusunda, Türk ekonomisine, enerji sektörüne ve toplumsal gelişmeye yönelik katkılarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğimiz yeni bir döneme adım atıyoruz.” Suphi, daha sonra BP Türkiye’nin bugünlere gelmesinde katkısı olan tüm çalışanlara, iş ortaklarına ve emeklilere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi. “BP’den olmanın mutluluğunu doyasıya yaşadılar”

Gece aynı zamanda duygusal anlara da sahne oldu. BP Türkiye’nin en kıdemli emeklisi 92 yaşındaki Edvar Siva, sürpriz bir şekilde sahneye davet edildi. Can Suphi, BP Türkiye adına şirkete olan katkılarından dolayı Siva’ya teşekkür etti. 1939 yılında BP’de çalışmaya başlayan Siva’ya, BP Ailesine Mart ayında katılan en yeni üyelerden Elif Kıyak da sahnede eşlik etti. Daha sonra BP Türkiye 100. yıl pastasını kesmek üzere BP Türkiye Ülke Liderlik Ekibi’ni temsil eden Richard Harding, Engin İlksavaş, Fariba Sediroğlu, Kamuran Yazganoğlu, Kerim Kermen, Deniz Reha Özilhan ve Murat Lecompte yanısıra yurt dışında üst düzey görevlerde bulunan Ömer Dormen, Hakan Türker ve Fikret Şen sahneye davet edildi. BP Türkiye’nin akaryakıt ve LPG dağıtım ve pazarlama, madeni yağlar üretim, dağıtım ve pazarlama, arama ve üretim, havacılık, gemicilik iş kollarını temsil eden çalışanları yanı sıra destek veren iş ortakları, BP Ailesi olmanın mutluluğunu doyasıya eğlenerek kutladılar. www.tasimacilar.com 26.03.2012/15:53