Continental kış koşullarına meydan okuyor

Continental kış koşullarına meydan okuyor

Continental Türkiye Kamyon Lastikleri Satış Müdürü Murad Bilginalp, ticari araç sürücülerinin kış lastiği bilinci ile kış koşullarında sürüş tecrübelerinin; binek araç kullanıcılarına kıyasla çok daha yüksek olduğunu belirtti.

Hafif ve ticari araçlara yönelik 1 Aralık’tan itibaren yürürlüğe giren kış lastiği uygulaması hakkında, Continental Türkiye Kamyon Lastikleri Satış Müdürü Murad Bilginalp, ticari araç sürücülerinin hem kış lastiği bilincinin hem de kış koşullarında sürüş tecrübelerinin; binek araç kullanıcılarına kıyasla çok daha yüksek olduğunu ifade etti. Continental’in VAN grubu için geliştirdiği VancoWinter ve ticari grubun yüksek performans ürünü olan Scandinavia kış lastikleri serisinin, kış yollarında mükemmel kavrama ve mükemmel fren performansı sağladığı ifade edildi. Continental, özellikle kış şartlarının yoğun yaşandığı Kuzey Avrupa ülkelerinde test edilip başarısını kanıtlamış yeni nesil Scandinavia serisi kış lastiklerini, ülkemizin kamyon ve otobüs lastikleri yenileme pazarına da sunuyor.


“Ticari Araç Sürücüsünün Kış Lastiği Tecrübesi Yüksek”
Uluslararası yolcu ve yük taşımacılığı yapan araçlar için, seyahat edilen ülkelerin şart koştuğu; diş derinliği ölçülerine de uyulmasını ticari araç sürücülerine hatırlatan Continental Türkiye Kamyon Lastikleri Satış Müdürü Murad Bilginalp; “Kış lastiğinin ömrü, diş derinliğinin 4 mm’nin altına düşmesiyle dolar. Bu derinliğin altına düşen lastiklerin yol tutuş performansı beklenenin çok altında olacak ve sürüş güvenliğini riske atacaktır. Bu durumda da sürüş hâkimiyeti, çekiş gücü ve suda kızaklama direnci gibi kritik konulardaki performans azalacaktır” dedi. Bilginalp ayrıca ticari araç sürücülerinin kış lastiği bilincinin ve kış koşullarındaki sürüş tecrübesinin binek araç kullanıcılarına kıyasla çok daha yüksek olduğunun altını çizdi. Patinaj Uzmanı: VancoWinter
Van grubu araçlar için geliştirilen ve sert kış koşullarında emniyetli ve kesintisiz hareket kabiliyeti için patinaj uzmanı olduğu belirtilen VancoWinterin; karlı, buzlu ve ıslak yüzeyde kısa fren mesafesi ile öne çıktığı ifade edildi. Modelin; sipe sıklığının çok olması ve gerek omuz başlarında yer alan blokların yapısı gerekse artan sayısı ile olağanüstü patinaj performansını da beraberinde getirdi belirtildi. Sürücülere yüksek hâkimiyet imkânı sunan VancoWinter'in; kısa fren mesafesine ek olarak suda kızaklamaya karşı yüksek direnç gösterdiği ve uzun ömürlülüğü ile sürücülere düşük kilometre maliyeti imkânı sunduğu ifade edildi.


Zaman ve Tasarruf Baskısından Kurtulun!
Continental'in VancoWinter 2 ile kış koşullarında yük taşıyan ticari araçların performansı için en uygun lastik seçeneklerinden birini sunduğu belirtildi. VancoWinter 2 lastiklerinin kar ve buzda geliştirilmiş fren performansı, suda kızaklamaya karşı mükemmel direnç ve uzun lastik ömrünün yanı sıra testlerle kanıtlanmış kar patinajı işaretlerine sahip olduğuda verilen bilgiler arasında. Kısa fren mesafesi ve uzun ömürlü modellerden biri olan VancoWinter serisi üyesi VancoWinterContact'ında tıpkı serinin diğer lastikleri gibi karlı, buzlu ve ıslak yüzeylerde, derin sipe’ları ve kayma önleyici geniş derinliği sayesinde kısa fren mesafesi sunduğu belirtildi. Patinaj performansının yanında, suda kızaklamaya karşı dirençli olan uzun kullanım ömrü ile taşımacılığın tasarruf beklentisini de karşılayan modelin öne çıkan özelikleri arasında mükemmel kavrama ve fren performansı, uzun servis ömrü, suda kızaklamaya karşı olağanüstü koruma, yüksek sürüş konforu ve düşük lastik gürültüsü yer alıyor. Ticari Grubun Yüksek Performans Kış Lastiği “Scandinavia”
İsimlerini başarı ile kullandıkları kuzey ülkeleri bölgesi İskandinavya’dan alan Continental kış lastiği grubu; HSW2 Scan, HDW2 Scan ve HTW2 Scan lastiklerinden oluşuyor. Kış koşullarındaki uzmanlığı ve çok yönlülüğü ile öne çıkan Scandinavia serisi lastiklerin derinleştirilmiş ve sayısı arttırılmış enine lameller ve yivler ile güvenliğin, lastiğin tüm yaşam döngüsünde aynı değerde kalmasını sağlıyor. Geliştirilmiş yeni sırt deseni ve yapısı, yenilikçi taban hamuru ve bileşimi ile tutunmayı da en üst düzeye taşıyor. Daha yüksek aşınma hacmi ve geliştirilmiş Retarder geometrisi ile Scandinavia serisinin omuz blokları arasındaki bağlantı, lastiklerin deforme olmadan daha uzun süre hizmet vermesini sağlıyor. HSW2 ve HTW2 lastiklerinin kış koşulları sona erdikten sonra bile kullanılabildiği, dişlerin yarı ömrünü tamamlamasına rağmen, lastiğin tüm yıl kullanılabilmesinin ise lastiğin iki aşamalı profil yapısından kaynaklandığı ifade edildi. www.tasimacilar.com 12.12.2012 Saat:11:26