Continental Kış Lastikleri Bağımsız Testlerde 1. oldu

Continental Kış Lastikleri Bağımsız Testlerde 1. oldu

Continental’in geliştirdiği yeni kış lastiği modeli ContiWinterContact TM TS 850 ve SUV kış lastiği modeli ContiWinterContact TS 830 P, kış dönemi lastik testinde birinci oldu.

Continental’in geliştirdiği yeni kış lastiği modeli ContiWinterContact TM TS 850 ve SUV kış lastiği modeli ContiWinterContact TS 830 P, Almanya’nın saygın Otomotiv Dergisi Auto Zeitung tarafından gerçekleştirilen kış dönemi lastik testinde rakiplerini geride bırakarak birinci oldular. Dünyanın en büyük lastik tedarikçilerinden Continental’in yeni kış lastiği modeli ContiWinterContactTM TS 850, Alman Otomotiv Dergisi Auto Zeitung tarafından gerçekleştirilen kış lastiği testinde birinci oldu. Auto Zeitung’un 25. sayısında gerçekleştirdiği bir diğer testte de ContiWinterContact TS 830 P SUV kış lastiği rakiplerini geride bıraktı.


En Kısa Fren Mesafesi: ContiWinterContact TS 850 ContiWinterContactTM TS 850, 205/55 R 16 H ebadındaki yedi farklı marka ile Ford Focus 1.6 EcoBoost aracında test edildi. Continental’in geliştirdiği ContiWinterContactTM TS 850 Maksimum güvenlik ve dengeli sürüş özellikleri ile diğer lastikleri geride bıraktı. ContiWinterContact TS 830 P ile Dengeli Sürüş Performansı ContiWinterContact TS 830 P, 235/55 R 17 boyutundaki beş farklı marka ile girdiği testte, rakipleri arasından birinci seçildi. Taban / sırt deseninin ortasında yer alan mukavemetli geniş bloklar ile kenar kavrama formundaki çok sayıdaki yarıklar sayesinde ıslak ve buzlu yollarda gelişmiş fren performansı gösteren TS 830 P'nin, karlı zeminde de etkili çekiş gücü sağladığı belirtildi. www.tasimacilar.com 10.12.2012 Saat:16:00