Devrilmeyen TIR’ların lastikleri Brisa’dan

Devrilmeyen TIR’ların lastikleri Brisa’dan

Yerli treyler üreticisi OKT Trailer ile Lastik üreticisi Brisa, Sabancı Center’da düzenlenen imza töreniyle iş birliklerini kamuoyuna duyurdu.

OKT Trailer tarafından geliştirilen TIR’larda kullanılacak olan Bridgestone R179 desenli lastikler 2013 yılında üretilecek diğer araçlar için de kullanılacak. OKT tarafından geliştirilen Bridgestone lastikli “Roll-Over Eğitim Aracı”nın lansmanı 12 Nisan Cuma günü Petroleum Fuarı’nda yapılacak.

Brisa Ticari Ürünler Pazarlama Direktörü Zeki Bilsel; OKT Trailer Yönetim Kurulu üyesi Hakan Maraş ve Gökhan Maraş’ın ile Brisa’nın Denizli’deki İş Ortakları’ndan Kahramanlar Lastik’ten İsmail Çaptuğ’un katılımıyla gerçekleştirilen imza törenindeiki firma arasındaki iş birliği hakkında detaylı bilgi verildi.

Brisa, söz konusu iş birliği kapsamında OKT Trailer tarafından geliştirilen “devrilmeyen TIR”larda kullanılmak üzere Bridgestone, yüksek performansı ve uzun ömürlü yapısı sayesinde treyler üretici ve kullanıcılarının yeni gözdesi, R179 deseni ile projeye önemli katkı sağladı. Brisa, OKT Trailer tarafından 2013 yılında üretilecek diğer araçlar için de tek lastik tedarikçisi olmaya devam edecek. OKT tarafından orijinal ekipman olarak kullanılacak olan R164 ise, treyler lastikleri arasında uzun süredir en çok tercih edilen desenlerden biriyken, Bridgestone R179 ise konumunda. Bir diğer desen olan Bridgestone M748 ise M+S markalamasına sahip bir desen olduğu için yeni çıkan kış lastiği yasasına uygun ve piyasada en çok tercih edilen ebatlarda olan nadir treyler lastikleri arasında yerini almıştır.

OKT Trailer’dan şoförlere özel eğitim

Bridgestone’un sponsorluğunda TIR sürücülerine verdiği Anti-Skid ve Anti-Rollover eğitimleriyle bilinçli TIR kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlayan OKT Trailer; sunumlar ve videolar eşliğinde teorik eğitimler verdiği gibi, araçların ve lastiklerin özelliklerinin tam olarak anlaşılması için sahada pratik eğitim de veriyor. Eğitimler sayesinde şoförler; kazaların sebeplerine ilişkin istatistiksel verilerden doğru ve yanlış oturma pozisyonlarına; ıslak zeminde frenleme tekniklerinden alkollü araç kullanımının meydana getirdiği risklere kadar hayati önem taşıyan birçok konuda geniş bilgi sahibi oluyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.