DİTAŞ, Tedarikçileri İle Tedarikçi Zirvesi’nde Buluştu

DİTAŞ, Tedarikçileri İle Tedarikçi Zirvesi’nde Buluştu

DİTAŞ Grubu 200’e yakın katılımcı ile 16 Haziran’da DİTAŞ Grup Tedarikçi Zirvesi’ni gerçekleştirdi

DİTAŞ Grubu, 16 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilen Tedarikçi Zirvesi’nde 200’e yakın katılımcıya ev sahipliği yaptı.  DİTAŞ Grubu faaliyetleri, gelecek projeleri ve hedeflerinin aktarıldığı DİTAŞ Grup Tedarikçi Zirvesi, katılımcıların doldurdukları anket ve değerlendirme bölümündeki soru ve yorumlarıyla interaktif bir toplantıya sahne oldu.

1655793444-dita-02.jpg

Tedarikçi Zirvesi, DİTAŞ Grubu Satın Alma Koordinatörü Goncagül Bilen’in açılış konuşması ile başladı. Ardından DİTAŞ Grup faaliyetleri ve hedeflerini aktaran Doğan Holding Sanayi İşleri ve DİTAŞ Grup Genel Müdürü Osman Sever, “Ekonomik, sosyal ve çevresel zorluklarla geçen son 2 yılın ardından, tüm sektörlerde olduğu gibi otomotiv eko-sistemindeki değişimler de bizi iş yapış şekillerimizi değiştirmeye yönlendirdi. DİTAŞ Grup olarak içinde çeşitli riskler ve fırsatlar barındıran bu dönemde değişen dinamiklere ayak uydurabilecek kurumsal stratejiler geliştirerek şirketlerimizi, çalışanlarımızı ve paydaşlarımızı koruyarak dijitalleşme, teknolojik yetkinlik yatırımları ve sürdürülebilirlik alanları üzerine yoğunlaşmayı ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam etmeyi hedefledik. Bu hedefler doğrultusunda siz değerli tedarikçilerimizin iş birliği bizim için çok değerli, bugün sizlerle bir arada olmaktan, uzun yıllara dayanan birlikteliğimizin sonuçlarını ve yeni hedeflerimizi paylaşarak, sizlerin değerli görüşlerini alacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizlerden de aldığımız güç ile yatırımlarımız ve büyümemiz devam edecek.” dedi.

DİTAŞ Grup Teknik Direktörü Tezay Kartal, grubun teknik ve hedefleri ile dijital dönüşüm konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Kartal, “DİTAŞ Grup olarak, akıllı fabrika çalışmaları doğrultusunda 2017'den beri üretimde robotlardan yararlanıyoruz. İleri teknolojiye sahip altyapı ve uzman personelimiz ile kendi alanında Türkiye’nin önde gelen AR-GE ve test merkezinde, yeni ürün geliştirmeleri ve ürün iyileştirmelerini gerçekleştiriyoruz.”” dedi.

1655793445-dita-03.jpg

DİTAŞ Çevre ve Sürdürülebilirlik Sorumlusu Gözde Akan ise sürdürülebilirlik, ESG ve Yeşil Mutabakat hakkında bilgi vererek, “DİTAŞ Grup olarak karbon ayak izini azaltmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, ISO 50001 Enerji Verimliliği Belgesi’ni aldık. Sektöründe bu belgeye sahip olan ilk firma olarak çevresel etkimizi en aza indirmek için emisyon azaltma, atık yönetimi, su yönetimi ve biyoçeşitlilik konularında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğan Holding’in sürdürülebilirlik konusundaki hedefleri, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve gelecek hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyor, DİTAŞ Grubunun bu küresel dönüşümün bir parçası olması için gayret sarf ediyoruz” dedi

1655793446-dita-06.jpg

DİTAŞ Grup Tedarikçi Zirvesi’nde, ESG sürecinin şirket değerleme kriterleri ve ekonomik performansa etkisi aktarıldı. DİTAŞ Grubu’nun sürdürülebilirlik çalışmalarına da yer verilirken, kurumsal karbon ayak izi ve ürün karbon ayak izi farkları anlatılarak Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın olası sonuçları ve hazırlık süreci bilgilendirilmesi gerçekleşti.

DİTAŞ Grup şirketlerinin daha yakından tanınması için genel üretim ve kalite bakış açısının aktarıldığı, sürdürülebilirlik hedeflerinin ortaya konduğu zirve, DİTAŞ Genel Müdürü Osman Sever ve DİTAŞ Satın Alma Koordinatörü Goncagül Bilen’in katılımcıların sorularına cevap verdikleri değerlendirme bölümüyle sona erdi. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.