Geleceğin belediye araçları, Allison Transmission Sempozyumu’nda

Geleceğin belediye araçları, Allison Transmission Sempozyumu’nda

Belediye ve özel filo yöneticileri, ticari araç ve üst yapı üreticileri, atık toplama sektöründeki gelişmeler için Almanya’da düzenlenen 7. Allison Transmission Sempozyumu’nda buluştu.

Son 7 yıldır çok sayıda şirket, atık toplama ve belediye sektörüne yönelik yenilikçi araç ve hizmet konseptlerinin paylaşıldığı Allison Transmission Sempozyumu bu alanda en güvenilir forum haline geldi. Sürücü konforu, satın alma kararını etkiliyor
Sempozyumda söz alan Paderborn Atık Toplama ve Şehir Temizleme Müdürü Dietmar Regener; dizel motorların atık yönetiminde bugün en önemli tercih olduğu gibi, alternatif yakıtların kullanımında da önemli bir artış beklendiğini belirtti. Ayrıca, yakıt tasarrufu sağlamak ve bakım maliyetlerini azaltmak açısından sürücü eğitimlerin önemine değinirken, sürücü konforunun satın alma kararını etkileyecek en önemli faktörler arasında yer alacağını da vurguladı.
Berlin belediye filoları yeşil oluyor
BSR Filo Müdürü Bernd Sackmann, sempozyumda Berlin Belediyesi iklim programının temel hedeflerinden bahsetti. Bu programın bir sonucu olarak çevre dostu filo kullanılması ve BSR satın alma planları için önceliğini belirtirken, bunun için güncel teknolojilere dair derin bilgi sahibi olunmasının ve teknoloji trendlerini sürekli takip etmenin gerekliliğini belirtti.
CNG ile 10 yılda yüzde 20’den fazla maliyet avantajı
Allison Transmission Uluslararası Pazarlama Programları Müdürü Peter van Cuijk, sempozyumda alternatif yakıt pazarı ile ilgili görüşlerini açıkladı. Van Cuijk, kamyon uygulamalarında kullanılması durumunda CNG’nin artıları ve eksilerini aktarırken, CNG donanımlı bir aracın 10 yıllık süre içinde yüzde 20'den fazla bir maliyet avantajı sağladığını örnekle anlattı.
Scania, CNG’li araçlarını tanıttı
Scania’nın Almanya’daki satış eğitiminden sorumlu Bernd Hoche ise; alçak girişli, 270 ve 310 Hp gücündeki CNG motorlu ve Allison 3000 Serisi tam otomatik şanzımanlar ile donatılmış Scania P Serisi’ni tanıttı. www.tasimacilar.com 28.02.2012 / 18:01