Gökbora ve Michelin’den filo çözümleri için ortak çalışma

Gökbora ve Michelin’den filo çözümleri için ortak çalışma

Kara, hava ve deniz nakliyesi, proje taşımacılığı, sigorta ve lojistik hizmetleri sunan Gökbora Uluslararası Nakliyat A.Ş. Türkiye’de Michelin ile Filo Çözümleri işbirliği anlaşması imzaladı.

Avrupa’da lastikle ilgili yoğun hizmet içeren Michelin Filo Çözümleri Türkiye’deki lojistik şirketleri için de sunulmaya başladı. Müşteriye yönelik olarak tüm hizmet kademelerinde tek bir muhatap sağlayan Michelin Filo Çözümleri, filoların elverişliliğini optimize edip, operasyonel maliyetlerini düşürerek işletmelerin lastik yönetimini kolaylaştırıyor.


Lastikle ilgili tüm hizmetleri içeriyor
İmzalanan anlaşma ile birlikte Michelin Filo Çözümleri’nden hizmet alacak olan Gökbora, Michelin’in Avrupa genelindeki geniş hizmet ağından faydalanacak. Anlaşma kapsamında Gökbora için, özel olarak hazırlanmış olan lastik yönetimiyle Gökbora filosundaki araçların lastiklerinin bakımı, kaplanması ve diş açma işlemleri yerine getirilecek. Michelin, kilometre başına faturalandırma, yol yardımı, raporlama, stok yönetimi, lastik bakım yönetimi, filo yönetimi ve çözüme bağlı hizmetler sunan Filo Çözümleri ile işletmelerin ana iş konularının dışında kalan lastik yönetimi iş yükünü üzerlerinden alacak. Düzenli raporlama, merkezi satın alma ve Avrupa genelindeki tüm üslere yönelik standart işlem sayesinde işletmelerin ana faaliyet alanlarına ve konularına yoğunlaşabilmeleri için yardımcı olacağı belirtildi. “Gökbora’ya destek olmaktan mutluyuz”
İki şirket arasında gerçekleştirilen anlaşma ile Gökbora’nın tüm filosunun mobilitesinin Michelin Filo Çözümleri ile sağlanacağını belirten Michelin Türkiye Ticari Direktörü Daniel Loiseau; “Türkiye’de başlattığımız hizmetimizde iş ortaklığımızı sektörünün lider şirketlerinden Gökbora ile yapmaktan gurur duyuyoruz. Avrupa’da 20 ülkede 80 yıldır sürdürdüğümüz Michelin Filo Çözümleri hizmetimizle, Michelin’in teknolojik liderlik ve yenilikçiliğiyle Gökbora’ya destek verecek olmaktan mutluyuz” dedi. “Anlaşma her iki firmaya da faydalı olacak”

Kendi ana faaliyetlerinin dışında kalan, ancak şirketin mali performansına direkt etki eden lastik yönetimi konusunda Michelin gibi deneyimli bir üreticiden destek alacak olmalarından memnun olduklarını dile getiren Gökbora Uluslararası Nakliyat A.Ş’nin İdari Başkanı Şeref Çak; ”Hizmette kalite ve öngörülebilir maliyetlerle masraflarımızın optimizasyonu doğrultusunda aldığımız kararımızın her iki firmaya da faydalı olmasını diliyorum” dedi. www.tasimacilar.com 02.04.2012/11:54